Lieksa Ralli 16.6.2018 Ralli Team Kainuu ry
Palkintojen jako on klo18:55 Koulun Pihalla
VALITSE EK |
EK 1 | EK 2 | EK 3 | EK 4 | EK 5 | |
Lieksa Ralli 16.6.2018 Ralli Team Kainuu ry | Tulokset EK:lta luokittain TULOKSET Nopein aika ja häviö 1. aikaan verrattuna |
EK 3 (7,98 km) Otravaara | ||||||
Luokka 1 / NUORTEN LUOKKA 15-18v. alle 1650 cc | ||||||
1 | 7 | Miko Kiminki Jarno Nousiainen |
04:47,1 | Iisalmi Iisalmi |
(87.8 km/h) | |
2 | 3 | Markus Heikkinen Joni Räsänen |
+00:07,2 | Suonenjoki Suonenjoki |
(85.7 km/h) | |
3 | 1 | Akseli Kareinen Jukka Nygren |
+00:26,1 | Joensuu Joensuu |
(80.5 km/h) | |
4 | 6 | Hermanni Ylikärppä Mika Ylikärppä |
+00:31,3 | Oulu Jääli |
(79.2 km/h) | |
Luokka 3 / KLASSIK < 81 < 1050 cc (r- sarja) | ||||||
1 | 11 | Pertti Turunen Raimo Kuikka |
05:07,7 | Kuopio Kuopio |
(82.1 km/h) | |
Luokka 4 / KLASSIK < 81 < 1350 cc (r-sarja) | ||||||
1 | 12 | Jussi Lappalainen Panu K Kleimola |
04:47,8 | Kiuruvesi Kiuruvesi |
(87.8 km/h) | |
2 | 13 | Petri Majoinen Anssi Määttä |
+00:29,0 | Eno Eno |
(79.7 km/h) | |
Luokka 9 / KLASSIK < 81-90 yli 1650cc (r-sarja) | ||||||
1 | 16 | Harri Hartojoki Juha Holopainen |
05:01,5 | Nilsiä Siilinjärvi |
(83.7 km/h) | |
Luokka 10 / KLASSIK 4WD vapaa < 95 (r-sarja) | ||||||
1 | 141 | Aarni Mertanen Jukka Kukkonen |
04:21,0 | Kajaani Kajaani |
(96.6 km/h) | |
2 | 17 | mikko suvinen jorma keinonen |
+00:24,9 | kolho mänttä |
(88.4 km/h) | |
Luokka 11 / 4 WD cc vapaa (r-sarja) | ||||||
1 | 20 | Juha Vinni Kati Vinni |
04:16,3 | Ukkola Joensuu |
(98.4 km/h) | |
2 | 18 | Joni Tolonen Markus Mähönen |
+00:03,9 | Kajaani Kajaani |
(96.9 km/h) | |
3 | 22 | Miika Kortealmi Esa Polas |
+00:15,2 | Vantaa Jyväskylä |
(93 km/h) | |
4 | 19 | Sauli Väisänen Harri Mäki |
+00:18,1 | Kiiminki Nurmes |
(92 km/h) | |
5 | 23 | Juani Mantsinen Hannu Louhelainen |
+00:22,8 | Liperi Joensuu |
(90.3 km/h) | |
Luokka 12 / NAISET 2 WD vapaa (r-sarja) | ||||||
1 | 24 | Henna Kauppinen Rami Härkönen |
05:48,0 | Keuruu Keuruu |
(72.4 km/h) | |
Luokka 13 / V 1600 (r-sarja) | ||||||
1 | 25 | Jyri Räsänen Seppo Repetti |
04:38,4 | Suonenjoki Maaninka |
(90.6 km/h) | |
2 | 27 | Jouni Ylennysmäki Henry Jäppinen |
+00:24,6 | Toivakka Petäjävesi |
(83.2 km/h) | |
3 | 36 | Ari Hirvonen Toni Turunen |
+00:27,0 | kuopio Lehmo |
(82.6 km/h) | |
4 | 34 | Kimmo Oikarainen Jani Karhapää |
+00:29,5 | Kuopio Joensuu |
(82.1 km/h) | |
5 | 37 | Timo Aspegren Heikki Aspegren |
+00:30,1 | Lumijoki Lumijoki |
(81.8 km/h) | |
6 | 29 | Sami Tikkanen Ari Räty |
+00:31,5 | Kuopio Kuopio |
(81.6 km/h) | |
7 | 31 | Antti Vartiainen Hannu Vartiainen |
+00:32,9 | Siilinjärvi Siilinjärvi |
(81 km/h) | |
8 | 38 | Aki Turpeenoja Sami Turpeenoja |
+00:40,0 | Siikajoki Siikajoki |
(79.2 km/h) | |
9 | 28 | Juho Nykänen Jonna-Julia Valme |
+01:12,5 | Mänttä-Vilppula Mänttä-Vilppula |
(72 km/h) | |
Luokka 14 / VIRI < 1400 cc (r-sarja) | ||||||
1 | 41 | Janne Immonen Jasmin Piispanen |
05:05,2 | Leppävirta Leppävirta |
(82.6 km/h) | |
2 | 39 | Mika Ilomäki Tero Roininen |
+00:15,1 | Oulainen Pulkkila |
(78.8 km/h) | |
Luokka 15 / VIRI < 1650cc (r-sarja) | ||||||
1 | 70 | Juuso Vormisto Tapani Turunen |
04:33,3 | (92.3 km/h) | ||
2 | 44 | Juho Pietikäinen Teemu Neuvonen |
+00:00,8 | Lapinlahti Jyväskylä |
(92 km/h) | |
3 | 42 | Kristian Nieminen Valtteri Nieminen |
+00:06,3 | Jyväskylä Jyväskylä |
(90.3 km/h) | |
4 | 51 | Mikko Turunen Katri Turunen |
+00:09,7 | Polvijärvi Polvijärvi |
(89 km/h) | |
5 | 48 | Ismo Romppainen Ismo Jauhiainen |
+00:13,6 | Kajaani Kajaani |
(88.1 km/h) | |
6 | 49 | Janne Nousiainen Jani Pulkkinen |
+00:13,8 | Savonlinna Savonlinna |
(87.8 km/h) | |
7 | 50 | mikko pehkonen tanja muikku |
+00:17,3 | nurmes lieksa |
(86.9 km/h) | |
8 | 43 | Santtu Pajunpää Kari Kiviranta |
+00:30,0 | Kokkola Toholampi |
(83.2 km/h) | |
Luokka 16 / VIRI < 2100cc (r-sarja) | ||||||
1 | 60 | Riku Turunen Jari Nenonen |
04:27,2 | Kontiolahti Tohmajärvi |
(94.4 km/h) | |
2 | 52 | Harri Mielityinen Petri Oksanen |
+00:07,7 | Kiuruvesi Vieremä |
(92 km/h) | |
3 | 73 | Toni Reijonen Jukka Louhelainen |
+00:13,1 | Joensuu Uimaharju |
(90 km/h) | |
4 | 54 | Juha Hartikainen Veli-Pekka Hynynen |
+00:13,6 | Iisalmi Iisalmi |
(90 km/h) | |
5 | 59 | Heikki Hassinen Jere Hassinen |
+00:15,5 | Eno Eno |
(89.4 km/h) | |
6 | 55 | Tomi Kankaanpää Pasi Peippola |
+00:15,6 | Seinäjoki Seinäjoki |
(89.4 km/h) | |
7 | 53 | Petri Leppänen Pasi Leppänen |
+00:17,7 | Joensuu Joensuu |
(88.7 km/h) | |
8 | 58 | Mirco Ilminen Sampsa Junka |
+00:18,5 | Petäjävesi Petäjävesi |
(88.4 km/h) | |
9 | 66 | Tapio Kokko Hannu Kettunen |
+00:24,6 | viinijärvi Viinijärvi |
(86.6 km/h) | |
10 | 71 | janne mustonen saija rouhiainen |
+00:25,6 | kontiolahti kontiolahti |
(86.3 km/h) | |
11 | 61 | Risto Isakoff Aki Hietala |
+00:29,5 | Jyväskylä Jyväskylä |
(85.1 km/h) | |
12 | 62 | Mats Prest Olli Kauppinen |
+00:36,5 | Kokkola Kokkola |
(83.2 km/h) | |
13 | 57 | Janne Rissanen Jussi Heimonen |
+00:36,5 | Suonenjoki Rautalampi |
(83.2 km/h) | |
14 | 67 | Heimo Kokko Tuula Koponen |
+00:56,3 | Viinijärvi Joensuu |
(78 km/h) | |
Luokka 17 / VIRI yli 2100cc (r-sarja) | ||||||
1 | 79 | Kari-Pekka Saari Jaana Hytönen |
04:31,6 | Jämsä Vilppula |
(93 km/h) | |
2 | 78 | Sami Laurila Matias Vistinmäki |
+00:00,2 | Pedersöde Alahärmä |
(93 km/h) | |
3 | 30 | Jarkko Jokiperä Kaisa Jokiperä |
+00:00,9 | Suomussalmi Suomussalmi |
(92.6 km/h) | |
4 | 82 | Juha Sällinen Tuukka Warteva |
+00:01,6 | Konginkangas Tampere |
(92.3 km/h) | |
5 | 76 | Pasi Huhtala Tauno Keisala |
+00:02,0 | Alahärmä Alahärmä |
(92.3 km/h) | |
6 | 77 | Pasi Kämäräinen Niko Kämäräinen |
+00:02,3 | Kiuruvesi Kiuruvesi |
(92.3 km/h) | |
7 | 80 | Jarno Puupponen Jani Hakanen |
+00:05,0 | Palokka Muurame |
(91.3 km/h) | |
8 | 93 | Pauli Sinkkonen Päivi Sinkkonen |
+00:06,9 | Kontiolahti Kontiolahti |
(90.6 km/h) | |
9 | 96 | Petri Lehtinen Mika Rytkönen |
+00:07,2 | Ilomantsi Kontiolahti |
(90.6 km/h) | |
10 | 81 | Aki Ala-Varvi Pasi Ala-Varvi |
+00:07,8 | Ilmajoki Ilmajoki |
(90.3 km/h) | |
11 | 84 | Joonas Tonteri Pasi Paavola |
+00:08,4 | Joutsa Jyväskylä |
(90 km/h) | |
12 | 89 | Jari Muhonen Juuso Runnakko |
+00:14,3 | Kokkola Kokkola |
(88.4 km/h) | |
13 | 88 | Jani Karppi Tero Karppi |
+00:14,5 | Nilsiä Juankoski |
(88.1 km/h) | |
14 | 91 | Mika Orbinski Jorma Kinnunen |
+00:17,2 | Jyväskylä Jyväskylä |
(87.5 km/h) | |
15 | 97 | Tomi Malja Jarkko Hyttinen |
+00:17,7 | Juuka Juuka |
(87.2 km/h) | |
16 | 87 | Mikko Rajala Ari Simonen |
+00:23,6 | Eräjärvi Klaukkala |
(85.4 km/h) | |
17 | 94 | Kimmo Vainionpää Jouni Hentunen |
+00:27,5 | Nurmes Kaavi |
(84.3 km/h) | |
18 | 86 | Arto Malinen Kirsi Malinen |
+00:27,6 | Orivesi Orivesi |
(84.3 km/h) | |
Luokka 18 / SENIOR yli 50 v. 2WD vapaa (r-sarja) | ||||||
1 | 98 | Kai Hukkanen Pekka Leppälä |
04:35,8 | Palokka Hankasalmi |
(91.6 km/h) | |
2 | 102 | Jorma Ekman Jarno Honkonen |
+00:00,0 | Jyväskylä Jyväskylä |
(91.6 km/h) | |
3 | 120 | matti kontkanen samuli hoskonen |
+00:06,9 | ilomantsi ilomantsi |
(89.4 km/h) | |
4 | 103 | Kari Herronen Juho Herronen |
+00:07,5 | Kälviä Järvenpää |
(89 km/h) | |
5 | 118 | jukka koskinen Päivi Ruotsalainen |
+00:10,8 | orivesi Kiuruvesi |
(88.1 km/h) | |
6 | 108 | Jari Närvä Antero Peiponen |
+00:11,2 | Nurmes Kuopio |
(87.8 km/h) | |
7 | 99 | Aarne Göös Juha Manninen |
+00:11,6 | Palokka Jyväskylä |
(87.8 km/h) | |
8 | 106 | Aki Makkonen Seppo Kesälahti |
+00:13,0 | Kajaani Rantsila |
(87.5 km/h) | |
9 | 113 | Eino Piipponen Esa Koljonen |
+00:15,7 | Joensuu Joensuu |
(86.6 km/h) | |
10 | 115 | Jari Päivärinta Juha Keljo |
+00:17,1 | Keuruu Ruovesi |
(86.3 km/h) | |
11 | 114 | Heikki Hiltunen Tuomas Hiltunen |
+00:17,3 | Leppävirta Leppävirta |
(86 km/h) | |
12 | 110 | Jukka Salo Juha Loimaa |
+00:20,4 | Kontiolahti Kontiolahti |
(85.1 km/h) | |
13 | 104 | Keijo Luukkonen Jukka Juntunen |
+00:22,9 | Oulu Kempele |
(84.6 km/h) | |
14 | 109 | HEIKKI LEPPÄNEN OLLI-PEKKA LEPPÄNEN |
+00:25,3 | JOENSUU JOENSUU |
(83.7 km/h) | |
15 | 121 | Unto Malinen Päivi Malinen |
+00:28,7 | Outokumpu Outokumpu |
(82.9 km/h) | |
16 | 116 | Juha Mertanen Eemi Mertanen |
+00:28,9 | Kontiolahti Joensuu |
(82.9 km/h) | |
17 | 107 | Kimmo Vilenius Juuso Saarinen |
+00:29,7 | Hollola Padasjoki |
(82.6 km/h) | |
18 | 105 | PETRI LAMMELA TOMI LAMMELA |
+00:30,0 | NILSIÄ NILSIÄ |
(82.6 km/h) | |
19 | 139 | Pekka Lång Aaro Roivainen |
+00:32,3 | Jämsä Kiuruvesi |
(81.8 km/h) | |
Luokka 19 / PROTO 2WD vapaa (r-sarja) | ||||||
1 | 124 | Ville Hiltunen Juho Huttunen |
04:31,1 | Siilinjärvi Kuopio |
(93 km/h) | |
2 | 123 | Mika Hirvi Petri Vesterinen |
+00:08,6 | Kuikka Vaajakoski |
(90.3 km/h) | |
3 | 122 | Risto Kuonanoja Reijo Martikainen |
+00:10,9 | Kiuruvesi Kiuruvesi |
(89.4 km/h) | |
Luokka 22 / ALOITTELIJA luokka max 5 kilpailua ajaneet | ||||||
1 | 128 | Pasi Puustinen Henri Oksman |
04:33,1 | Lapinlahti Karttula |
(92.3 km/h) | |
2 | 131 | Aleksi Marjoniemi Katja Simpanen |
+00:04,1 | Haapajärvi Haapajärvi |
(91 km/h) | |
3 | 127 | Ville Pulkkinen Veera Kovanen |
+00:04,4 | Mänttä Mänttä |
(91 km/h) | |
4 | 130 | Tuomo Palola Christian Kiviniemi |
+00:21,1 | Nivala Nivala |
(85.7 km/h) | |
5 | 129 | Jarmo Hosionaho Pia-Johanna Tiirikainen |
+00:21,5 | Nivala Nivala |
(85.7 km/h) | |
6 | 134 | Arttu Kokko Jonna Matilainen |
+00:47,4 | viinijärvi Viinijärvi |
(78.8 km/h) | |
7 | 126 | Tatu Soisalo Annika Mantila |
+01:05,1 | Espoo Kerava |
(74.6 km/h) | |