Tornioralli 3.3.2018 Tornion Ralliharrastajat ry
VALITSE EK |
EK 1 | EK 2 | EK 3 | EK 4 | EK 5 | EK 6 | |
Tornioralli 3.3.2018 Tornion Ralliharrastajat ry | Tulokset EK:lta luokittain TULOKSET Nopein aika ja häviö 1. aikaan verrattuna |
EK 4 (5,06 km) Kehäkangas 2 | ||||||
Luokka 3 / Nuoret 2wd alle 1650cc | ||||||
1 | 11 | Patrik Goman |
04:03,9 | Oulu |
(74.1 km/h) | |
2 | 12 | Hermanni Ylikärppä Mika Ylikärppä |
+00:08,4 | Oulu Jääli |
(71.4 km/h) | |
Luokka 5 / Naiset 2wd | ||||||
1 | 13 | Sara Vainikainen Ira-Maria Vainikainen |
04:16,6 | Ii Ylitornio |
(70.3 km/h) | |
Luokka 7 / Vakio 2wd alle 1650cc | ||||||
1 | 14 | Jani Ruuskanen Essi Kylmänen |
04:04,5 | Liminka Tyrnävä |
(73.8 km/h) | |
2 | 19 | Vesa Pulkkinen |
+00:01,4 | Jääli |
(73.5 km/h) | |
3 | 15 | Jarkko Koivula Pekka Kultima |
+00:09,4 | Lumijoki Rovaniemi |
(71.1 km/h) | |
4 | 18 | Tero Viinikka Ilkka Majava |
+00:12,6 | Raahe Kempele |
(70 km/h) | |
5 | 17 | Leevi Häkli Patryk Lejman |
+00:15,1 | Raahe Tampere |
(69.5 km/h) | |
6 | 16 | Jorma Räihä Tapio Räihä |
+02:24,6 | Ii Yli-ii |
(46.3 km/h) | |
Luokka 9 / Klassikot alle 1650cc alle -81 | ||||||
1 | 20 | Ari Koskinen Mika Blomster |
04:26,0 | Liedakkala Keminmaa |
(67.7 km/h) | |
Luokka 10 / Klassikot yli 1650cc alle-81 | ||||||
1 | 22 | samuli mustonen ville virtanen |
04:02,4 | oulu yli-ii |
(74.4 km/h) | |
2 | 21 | Petri Tiikkala Jari Heinikoski |
+00:02,9 | Oulu Oulu |
(73.5 km/h) | |
3 | 23 | Seppo Selmgren Toni Perttula |
+00:25,7 | Keminmaa Kemi |
(67.2 km/h) | |
Luokka 11 / Vakio yli 1650cc | ||||||
1 | 24 | ESA MAKSLAHTI MAGNUS KITTI |
04:31,8 | HAPARANDA SWEDEN HAPARANDA SWEDEN |
(66.4 km/h) | |
Luokka 12 / Seniorit yli 50v 2wd | ||||||
1 | 25 | Reino Karhu Tiina Karhu |
03:54,2 | Tornio Tornio |
(76.9 km/h) | |
2 | 29 | Heikki Hosionaho |
+00:11,2 | NIVALA |
(73.5 km/h) | |
3 | 30 | Erkki Lindholm Matti Kurttio |
+00:15,9 | Tornio Tornio |
(72 km/h) | |
4 | 26 | Vesa Törmä Sirkka Föhr-Törmä |
+00:16,3 | Tornio Tornio |
(72 km/h) | |
5 | 28 | Anders Aidanpää Kimmo Hirvonen |
+00:18,7 | Haparanda Tornio |
(71.4 km/h) | |
6 | 27 | Ilpo Ylikärppä Esa Ylikärppä |
+00:23,7 | Oulu Oulu |
(70 km/h) | |
Luokka 13 / Viri 2wd yli 2100cc | ||||||
1 | 35 | Mikko Hast Jesse Peteri |
03:52,2 | Rovaniemi Rovaniemi |
(77.6 km/h) | |
2 | 31 | Harri Kervinen Kari Kervinen |
+00:00,7 | Oulu Oulu |
(77.6 km/h) | |
3 | 32 | Esa Similä Juho Similä |
+00:14,0 | Tyrnävä Tyrnävä |
(73.2 km/h) | |
4 | 33 | Eemil Hosionaho Jarmo Parviainen |
+00:18,1 | Nivala Nivala |
(72 km/h) | |
5 | 34 | Eero Lammi Pasi Alatossava |
+00:49,8 | Keminmaa Kemi |
(63.8 km/h) | |
6 | 36 | Timo Hyyryläinen Janne Väyrynen |
+01:00:24,4 | Kemi Kemi |
(4.7 km/h) | |
Luokka 14 / Viri 2wd alle 2100cc | ||||||
1 | 37 | Aki Hirvioja Pekka Korhonen |
03:45,7 | Rovaniemi Rovaniemi |
(80 km/h) | |
2 | 39 | Manu Lampela Sami Mäkimartti |
+00:04,3 | Tervola Keminmaa |
(78.3 km/h) | |
3 | 41 | Tomi Dianoff Jari Sankala |
+00:11,0 | Kemi Kemi |
(76.3 km/h) | |
4 | 47 | Jarno Saari Lauri Hiltunen |
+00:16,7 | Kemi Keminmaa |
(74.4 km/h) | |
5 | 42 | Perttu Puolakka Timo Paaso-Rantala |
+00:16,9 | Oulu Ii |
(74.4 km/h) | |
6 | 43 | Heikki Tanninen Ville Kangas |
+00:19,6 | Rovaniemi Rovaniemi |
(73.5 km/h) | |
7 | 46 | Sakari Krapu Pekka Loukkola |
+00:19,6 | Kempele Kempele |
(73.5 km/h) | |
8 | 49 | Matti Hirvasniemi Kirsi Salonen |
+00:29,9 | Keminmaa Keminmaa |
(70.6 km/h) | |
9 | 45 | Mika Lalli Jukka Hyttinen |
+00:30,5 | Ii-as Kemi |
(70.3 km/h) | |
10 | 48 | Henry Roivainen Henri Pallas |
+00:45,7 | Kemi Kemi |
(66.4 km/h) | |
Luokka 15 / Viri 2wd alle 1650cc | ||||||
1 | 51 | Henri Karppinen Hanna Karppinen |
04:24,0 | Oulu Oulu |
(68.2 km/h) | |
2 | 50 | ari anttonen ville klementtinen |
+01:00:36,6 | vantaa kemi |
(4.6 km/h) | |
Luokka 16 / Viri 2wd alle 1400cc | ||||||
1 | 52 | Tapio Alikoski Anne Hartikka |
04:30,0 | Rantsila Oulu |
(66.7 km/h) | |
2 | 53 | Petri Blomster Juha Virtanen |
+00:28,4 | Kemi Kemi |
(60.4 km/h) | |
Luokka 18 / Proto 2wd | ||||||
1 | 54 | Erkki Hyytinen Joni Rytky |
04:28,1 | Haapavesi Haapavesi |
(67.2 km/h) | |
Luokka 19 / Klassikot 4wd alle -95 | ||||||
1 | 55 | Arto Viinikka Kimmo Väinämö |
03:59,8 | Oulu Oulu |
(75.3 km/h) | |
2 | 56 | Markku Kivijärvi Timo Raivio |
+00:04,4 | Ranua Ranua |
(73.8 km/h) | |
Luokka 20 / Viri 4wd yli -95 | ||||||
1 | 59 | Pentti Jylhänkangas Petri Juntikka |
03:52,0 | Keminmaa Keminmaa |
(77.6 km/h) | |
Luokka 21 / Aloittelijat max. 5 kilp.ajaneet | ||||||
1 | 60 | Jari Friman Juha-Matti Kelahaara |
04:01,7 | Tornio Kemi |
(74.7 km/h) | |
2 | 63 | pauli junttila matti ahola |
+00:03,1 | nivala nivala |
(73.8 km/h) | |
3 | 61 | Mika Riekki Heikki Riekki |
+00:10,1 | Kempele Oulu |
(71.7 km/h) | |
4 | 62 | Daniel Lindkvist Harri Mikkola |
+00:16,1 | Haparanda Haparanda |
(70 km/h) | |
5 | 64 | Tapani Riekki Simo Riekki |
+00:19,0 | Oulu Oulu |
(69.2 km/h) | |
6 | 66 | Ari Kivelä Markus Höyhtyä |
+00:22,8 | Tornio Tornio |
(68.2 km/h) | |