VI Shell Piippolaralli 12.1.2019 Ralli Team Kainuu ry
VALITSE EK |
EK 1 | EK 2 | EK 3 | EK 4 | EK 5 | |
VI Shell Piippolaralli 12.1.2019 Ralli Team Kainuu ry | Tulokset EK:lta luokittain LISALUOKAT Nopein aika ja häviö 1. aikaan verrattuna |
EK 4 (11,76 km) Rapisevankangas | ||||||
Luokka 14 / 4wd vapaa | ||||||
1 | 153 | Sauli Väisänen Kari Heinonen |
06:25,8 | Oulu Oulu |
(102.9 km/h) | |
2 | 150 | JANI VIRTA TEEMU KUUSISTO |
+00:10,0 | OTALAMPI PUSULA |
(100.3 km/h) | |
3 | 151 | Jukka Lehtosaari Hannu Pieniniemi |
+00:31,6 | Kempele Kempele |
(95 km/h) | |
4 | 152 | Markku Kivijärvi Esa Pallaspuro |
+00:35,8 | Ranua Oulu |
(94.1 km/h) | |
5 | 149 | Henri Marjanen Sami Tuohinen |
+00:55,7 | Nuutti Puuppola |
(89.8 km/h) | |
Luokka 15 / Klassik < 81 alle 1350cc | ||||||
1 | 154 | Ari Kemppainen Jari Saksio |
07:12,1 | Tyrnävä Temmes |
(91.7 km/h) | |
2 | 155 | Pekka Keränen Harry Lidström |
+00:50,4 | Muhos Oulu |
(82.2 km/h) | |
Luokka 16 / Klassik < 81 yli 1350cc | ||||||
1 | 158 | ESA HUOVINEN PEKKA HEIKKINEN |
07:05,2 | LIMINKA OULU |
(93.2 km/h) | |
2 | 159 | jani ahola mia kentala |
+00:00,7 | kokkola Kokkola |
(93.2 km/h) | |
3 | 164 | Mikko Aho Jesse Aho |
+00:14,7 | Arkkukari Arkkukari |
(90.2 km/h) | |
4 | 162 | Jouni Kumpulainen Petteri Holappa |
+00:26,4 | Muhos Oulu |
(87.8 km/h) | |
5 | 163 | Lasse Näppä Jukka Kemppainen |
+00:31,5 | Muhos Muhos |
(86.8 km/h) | |
6 | 161 | jorma karhapää Kari Myllysaari |
+01:22,6 | oulu oulu |
(78.1 km/h) | |
Luokka 17 / Klassik < 81-90 alle 1650cc | ||||||
1 | 165 | Ari Halmela Esa Halmela |
07:49,4 | Vantaa Kärkölä |
(84.4 km/h) | |
Luokka 18 / Klassik < 81-90 yli 1650cc | ||||||
1 | 167 | Eetu Ekonen Sami Laapotti |
07:27,5 | Puuppola Vihtavuori |
(88.6 km/h) | |
2 | 169 | Jarmo Holtinkoski Jaakko Holtinkoski |
+00:12,3 | Oulu Oulu |
(86.3 km/h) | |
Luokka 19 / V 1600 | ||||||
1 | 181 | Sami Turpeenoja Aki Turpeenoja |
06:45,1 | Siikajoki Siikajoki |
(97.8 km/h) | |
2 | 179 | Oskari Heikkinen Esa Karjalainen |
+00:11,8 | Kajaani Kajaani |
(95.2 km/h) | |
3 | 180 | Rami Tauriainen Perttu Tauriainen |
+00:11,8 | Oulu Oulu |
(95.2 km/h) | |
4 | 172 | Juho Nykänen Jonna-Julia Valme |
+00:13,0 | Mänttä Mänttä |
(94.7 km/h) | |
5 | 175 | Ismo Martiskainen Erkko Vainikainen |
+00:17,6 | Kontiolahti LIEKSA |
(93.8 km/h) | |
6 | 171 | Mika Korvola Anssi Vatilo |
+00:22,5 | Isokyrö Isokyrö |
(92.7 km/h) | |
7 | 174 | Henry Jäppinen Nella Toivola |
+00:31,3 | Petäjävesi Petäjävesi |
(90.8 km/h) | |
8 | 177 | Jussi Lampela Joonas Varila |
+00:54,4 | Kokkola Kokkola |
(86.3 km/h) | |
9 | 176 | Jarkko Lintunen Henna Behm |
+01:01,1 | Joensuu Joensuu |
(85 km/h) | |
10 | 178 | Lasse Sirviö Jaakko Sirviö |
+01:03,7 | Haukipudas Haukipudas |
(84.6 km/h) | |
11 | 170 | Risto Tiinus Ilkka Jutila |
+01:05,7 | Jämsä Jämsä |
(84.3 km/h) | |
12 | 173 | Henri Uhre Pekka Uhre |
+01:49,4 | Oulu Siikalatva |
(77 km/h) | |
Luokka 20 / Seniorit 50v 2wd vapaa | ||||||
1 | 182 | Heikki Hiltunen |
06:20,8 | Leppävirta |
(104.2 km/h) | |
2 | 184 | Juha Kaipainen Heli Kortelainen |
+00:07,7 | Laukaa Laukaa |
(102.1 km/h) | |
3 | 187 | Sami Laurila Tapio Siekkinen |
+00:33,4 | Pedersöde Seinäjoki |
(95.7 km/h) | |
4 | 185 | Kari Rekola Tuomo Rekola |
+01:11,3 | Lieto Lieto |
(87.6 km/h) | |
5 | 183 | ILKKA ALAOJA ANTTI KORVA |
+01:17,9 | ROVANIEMI |
(86.5 km/h) | |
Luokka 21 / Viri/proto yli 2100cc | ||||||
1 | 195 | Riku Koski Kari Bergbacka |
06:39,9 | Kortesjärvi Kauhava |
(99.2 km/h) | |
2 | 203 | Jeremia Hosionaho Heikki Päivärinta |
+00:00,6 | Nivala Nivala |
(99 km/h) | |
3 | 205 | Mika Riekki |
+00:05,4 | Kempele |
(97.8 km/h) | |
4 | 190 | Joni-petteri Kaarlela Päivi Kaarlela |
+00:11,9 | Nivala Nivala |
(96.4 km/h) | |
5 | 197 | Eemil Hosionaho Jenni Rekonen |
+00:11,9 | nivala nivala |
(96.4 km/h) | |
6 | 188 | Mika Runtti Mika Haapaniemi |
+00:18,3 | Kiiminki Kiiminki |
(94.7 km/h) | |
7 | 201 | Jarmo Hosionaho Pia-Johanna Tiirikainen |
+00:20,6 | Nivala Nivala |
(94.3 km/h) | |
8 | 193 | Pasi Kämäräinen Risto Kuonanoja |
+00:23,3 | Kiuruvesi Kiuruvesi |
(93.6 km/h) | |
9 | 196 | Tuomo Palola Christian Kiviniemi |
+00:29,2 | Nivala Nivala |
(92.3 km/h) | |
10 | 200 | Henri Saukkomaa Anton Niemikorpi |
+00:32,3 | Keuruu Järvenpää |
(91.7 km/h) | |
11 | 191 | Jarkko Huttunen Mika Rimpiläinen |
+00:35,1 | Iisalmi Kajaani |
(91 km/h) | |
12 | 194 | Pekka Pölönen Veli-Matti Pölönen |
+00:48,1 | Alavus Muurame |
(88.4 km/h) | |
13 | 204 | Kimmo Vainionpää Jouni Hentunen |
+01:03,5 | Nurmes Kaavi |
(85.5 km/h) | |
14 | 198 | Erkki Hyytinen Joni Rytky |
+01:09,3 | Haapavesi Haapavesi |
(84.4 km/h) | |
15 | 192 | Pasi Hölsö Mika Hölsö |
+01:41,7 | Laihia Lapua |
(79 km/h) | |
Luokka 22 / Viri/proto alle 2100cc | ||||||
1 | 210 | Aleksi Marjoniemi Matti Mäenpää |
06:44,3 | Haapajärvi Nivala |
(98 km/h) | |
2 | 213 | Antti PiisPANEN samuli Mustonen |
+00:00,3 | KENPELE Kuikkucity |
(98 km/h) | |
3 | 211 | Mika Ohtonen Marko Ohtonen |
+00:01,4 | Kajaani Vuolijoki |
(97.8 km/h) | |
4 | 206 | Timo Viitanen Jouni Juhola |
+00:01,9 | Kankaanpää Kankaanpää |
(97.5 km/h) | |
5 | 207 | Teemu Yli-Rantala Asko Yli-Rantala |
+00:08,3 | ilmajoki Kuortane |
(96.1 km/h) | |
6 | 212 | Mika Paavola Tommi Hanhikoski |
+00:08,4 | Kuortane Ylistaro |
(96.1 km/h) | |
7 | 218 | Taavetti Alatalo Timo Alatalo |
+00:09,5 | Oulu Ruukki |
(95.9 km/h) | |
8 | 214 | Kimmo Tukia Mika Pernu |
+00:15,7 | Haukipudas Haukipudas |
(94.3 km/h) | |
9 | 216 | Matias Salmela Justus Salmela |
+00:41,1 | Jyväskylä Ylivieska |
(89 km/h) | |
10 | 208 | Ari-Pekka Leivo Markus Mähönen |
+00:52,6 | Kajaani Kajaani |
(86.8 km/h) | |
11 | 217 | Mats Prest Marko Kangas |
+01:08,5 | Kokkola Kokkola |
(83.9 km/h) | |
Luokka 23 / Viri/proto alle 1650cc | ||||||
1 | 220 | Tapani Grönlund Marko Partanen |
06:27,1 | Ii Haukipudas |
(102.3 km/h) | |
2 | 221 | Tommy Björn Ilkka Majava |
+00:12,5 | Oulunsalo Jääli |
(99.2 km/h) | |
3 | 224 | Jesse Tapojärvi Olli Heikkinen |
+00:20,9 | Tupos Oulu |
(97.1 km/h) | |
4 | 225 | Jari Korhonen Ali Paso |
+00:28,2 | Muhos Muhos |
(95.4 km/h) | |
5 | 222 | Petri Ranta Taina Tarkiainen |
+07:20,7 | Vihti Nummela Rollo Rovaniemi |
(47.9 km/h) | |
Luokka 24 / Viri/proto alle 1400cc | ||||||
1 | 230 | Tuomas Luoma Janika Viita |
07:06,6 | Kauhava Hellanmaa |
(93 km/h) | |
2 | 228 | Matti Näppä Antti Valkonen |
+00:21,3 | MUHOS MUHOS |
(88.6 km/h) | |
3 | 227 | Ismo Romppainen Ismo Jauhiainen |
+00:29,7 | Kajaani Kajaani |
(86.8 km/h) | |
4 | 229 | Pekka Kärkkäinen Markus Oksanen |
+01:14,6 | Iisalmi Äänekoski |
(79 km/h) | |
Luokka 25 / Nuoret 15-18v ja Naiset alle 2000cc | ||||||
1 | 238 | Kristian Kylmänen Heikki Kylmänen |
07:09,7 | Liminka Liminka |
(92.3 km/h) | |
2 | 235 | Miko Kiminki |
+00:04,7 | Iisalmi |
(91.2 km/h) | |
3 | 234 | VALTTERI KOSKI JARMO SIEKKINEN |
+00:11,5 | KORTESJÄRVI SEINÄJOKI |
(89.8 km/h) | |
4 | 232 | Benjamin Korhola Pekka Kelander |
+00:12,3 | Inkoo Jyväskylä |
(89.6 km/h) | |
5 | 241 | Patrik Goman Pasi Karppinen |
+00:14,2 | Oulu Oulu |
(89.4 km/h) | |
6 | 236 | Joni Pirttimaa Juha Pirttimaa |
+00:18,7 | Nivala Nivala |
(88.4 km/h) | |
7 | 244 | Ville Wikström Panu Kleimola |
+01:03,3 | Kokkola Kokkola |
(80.3 km/h) | |
8 | 243 | Veeti Pulkkinen Jouko Leskelä |
+01:18,3 | jääli kiiminki |
(78 km/h) | |
9 | 237 | Jussi Pelkonen Vili Raudasoja |
+01:29,9 | Oulu Oulu |
(76.3 km/h) | |
Luokka 26 / Aloittelijat max 5 kilpailua ajaneet | ||||||
1 | 248 | John Ruotsalainen Jouni Leppimaa |
06:57,5 | Nivala Nivala |
(95 km/h) | |
2 | 246 | Ilpo Laitinen Antti Pitkänen |
+00:12,8 | Oulu Oulu |
(92.1 km/h) | |
3 | 249 | Jukka Anttila Antero Hankonen |
+00:23,4 | Piippola Piippola |
(90 km/h) | |
4 | 245 | Esa Ronkainen Vesa Keränen |
+00:24,3 | Muhos Muhos |
(89.8 km/h) | |
5 | 250 | Tapani Riekki Simo Riekki |
+00:33,0 | Oulu Oulu |
(88 km/h) | |
6 | 252 | Timo Kukkohovi Mikko Konola |
+01:05,6 | Lumijoki Siikalatva |
(82 km/h) | |
7 | 253 | Timo Hyyryläinen Tommi Ylisuvanto |
+12:03,4 | Kemi Kemi |
(34.7 km/h) | |