IV Shell Piippola ralli 07.01.2017 Ralli Team Kainuu R y / HAMU Ry
Lopulliset tulokset. IV Shell Piippola ralli 07.01.2017 Ralli Team Kainuu R y / HAMU Ry | Tulokset jokaiselta EK:lta luokittain NUOTTILUOKKA Nopein aika ja häviö 1. aikaan verrattuna |
EK 1 (20,14 km) ek1 | ||||||
Luokka 1 / NUOTTILUOKKA 4WD | ||||||
1 (4) | Kai Hyttinen Antti Haataja |
09:26,5 | Suomussalmi Otanmäki |
(127.2 km/h) | ||
2 (2) | Eerik Pietarinen Juhana Raitanen |
+00:09,5 | Tuusula Köyliö |
(125 km/h) | ||
3 (1) | Matti Koskelo Rami Suorsa |
+00:12,9 | Oulu Kiiminki |
(124.4 km/h) | ||
4 (3) | Juha Pasanen Jari Jaakola |
+00:40,6 | Oulu Oulu |
(118.6 km/h) | ||
5 (6) | Jukka Holtinkoski Mika Kokko |
+00:41,6 | Hämeenlinna Ylikiiminki |
(118.4 km/h) | ||
6 (5) | Tomas Nikus Jouni Saarijärvi |
+00:55,4 | Vöyri Laihia |
(115.9 km/h) | ||
7 (11) | Samuli Aalto Janne Lalli |
+00:58,7 | Ii Ii |
(115.2 km/h) | ||
8 (14) | Markku Viitanen Mika Alalahti |
+01:06,0 | Simo Kemi |
(113.9 km/h) | ||
9 (13) | Kai Penttilä Kari Stenroth |
+01:08,5 | Oulu Jääli |
(113.4 km/h) | ||
10 (10) | Kari Peura Anssi Laukkanen |
+01:31,9 | Kiiminki Oulu |
(109.4 km/h) | ||
11 (7) | Ari-Pekka Koivisto Juho-Ville Koskela |
+01:49,8 | Ylitornio Tornio |
(106.5 km/h) | ||
12 (9) | jukka hyttinen pasi pekkala |
+01:52,8 | kemi oulu |
(106 km/h) | ||
13 (8) | Jari Puntanen Tomi Puntanen |
+01:59,9 | Hankasalmi Hankasalmi |
(105 km/h) | ||
14 (12) | Tommi Löytynoja Miikka Kaskinen |
+02:59,6 | Nivala Vantaa |
(96.5 km/h) | ||
Luokka 2 / NUOTTILUOKKA 2WD | ||||||
1 (15) | Teijo Karjalainen Risto Kemppainen |
10:21,1 | Kajaani Kajaani |
(115.9 km/h) | ||
2 (26) | Ville Hanhisuanto Timo Raivio |
+00:05,7 | Ranua Ranua |
(115 km/h) | ||
3 (21) | Harri T. Kihlman Jyrki Tamminen |
+00:06,9 | Kuusamo Kangasala |
(114.6 km/h) | ||
4 (24) | Jori Nousiainen Ari Koponen |
+00:10,6 | Iisalmi Siilinjärvi |
(114.1 km/h) | ||
5 (17) | Janne Seluska Matti Leistiö |
+00:16,6 | Oulu Kuusa |
(113 km/h) | ||
6 (20) | Anssi Valkonen Jani Pohto |
+00:32,1 | Kauhava Lapua |
(110.3 km/h) | ||
7 (18) | Jani Luhtaniemi Juha-Pekka Jauhiainen |
+00:32,7 | Tuusula Hyvinkää |
(110.3 km/h) | ||
8 (31) | Ville Leinonen Janne Kuikka |
+00:40,9 | Kempele Vaala |
(108.8 km/h) | ||
9 (16) | Mika Karppanen Markku Tenhula |
+00:43,7 | Liminka Oulu |
(108.4 km/h) | ||
10 (32) | Ari Seppänen Kimmo Oikarainen |
+00:44,3 | Kuusamo Kuopio |
(108.3 km/h) | ||
11 (23) | Jani Rautiainen Jani Nylander |
+00:57,1 | Oulu Oulu |
(106.2 km/h) | ||
12 (27) | Jari Kinnunen Jaakko Hirvonsalo |
+01:08,2 | Kemi Kemi |
(104.5 km/h) | ||
13 (33) | Ville Jauhiainen Janne Sokka |
+01:13,6 | Kuopio Kuopio |
(103.7 km/h) | ||
14 (19) | Ari Hassinen Osku Sallinen |
+01:23,5 | Eno Kontiolahti |
(102.3 km/h) | ||
15 (28) | Jari Saarnio Tapio Karjalainen |
+01:23,6 | Oulu Oulu |
(102.3 km/h) | ||
16 (25) | Juha Kinnunen Kinnunen Janne Hötti Hötti |
+01:33,4 | Karttula Kuopio |
(100.8 km/h) | ||
17 (30) | Juha Kaipainen Mika Kauppinen |
+01:38,0 | Laukaa Petäjävesi |
(100.1 km/h) | ||
18 (22) | Henri Karvonen Henri Taivalantti |
+26:14,9 | Varkaus Mikkeli |
(32.8 km/h) | ||
EK 2 (15,75 km) Ek 2 | ||||||
Luokka 1 / NUOTTILUOKKA 4WD | ||||||
1 (2) | Eerik Pietarinen Juhana Raitanen |
07:35,2 | Tuusula Köyliö |
(118.7 km/h) | ||
2 (4) | Kai Hyttinen Antti Haataja |
+00:00,4 | Suomussalmi Otanmäki |
(118.7 km/h) | ||
3 (1) | Matti Koskelo Rami Suorsa |
+00:12,9 | Oulu Kiiminki |
(115.4 km/h) | ||
4 (5) | Tomas Nikus Jouni Saarijärvi |
+00:20,1 | Vöyri Laihia |
(113.7 km/h) | ||
5 (6) | Jukka Holtinkoski Mika Kokko |
+00:24,6 | Hämeenlinna Ylikiiminki |
(112.7 km/h) | ||
6 (13) | Kai Penttilä Kari Stenroth |
+00:26,0 | Oulu Jääli |
(112.3 km/h) | ||
7 (3) | Juha Pasanen Jari Jaakola |
+00:26,1 | Oulu Oulu |
(112.3 km/h) | ||
8 (14) | Markku Viitanen Mika Alalahti |
+00:35,1 | Simo Kemi |
(110.2 km/h) | ||
9 (10) | Kari Peura Anssi Laukkanen |
+00:39,0 | Kiiminki Oulu |
(109.3 km/h) | ||
10 (11) | Samuli Aalto Janne Lalli |
+00:51,5 | Ii Ii |
(106.7 km/h) | ||
11 (7) | Ari-Pekka Koivisto Juho-Ville Koskela |
+01:06,0 | Ylitornio Tornio |
(103.6 km/h) | ||
12 (8) | Jari Puntanen Tomi Puntanen |
+01:11,5 | Hankasalmi Hankasalmi |
(102.7 km/h) | ||
13 (9) | jukka hyttinen pasi pekkala |
+01:27,6 | kemi oulu |
(99.6 km/h) | ||
14 (12) | Tommi Löytynoja Miikka Kaskinen |
+02:15,4 | Nivala Vantaa |
(91.5 km/h) | ||
Luokka 2 / NUOTTILUOKKA 2WD | ||||||
1 (26) | Ville Hanhisuanto Timo Raivio |
08:22,7 | Ranua Ranua |
(107.6 km/h) | ||
2 (24) | Jori Nousiainen Ari Koponen |
+00:06,5 | Iisalmi Siilinjärvi |
(106.1 km/h) | ||
3 (17) | Janne Seluska Matti Leistiö |
+00:08,6 | Oulu Kuusa |
(105.7 km/h) | ||
4 (21) | Harri T. Kihlman Jyrki Tamminen |
+00:14,0 | Kuusamo Kangasala |
(104.7 km/h) | ||
5 (20) | Anssi Valkonen Jani Pohto |
+00:14,6 | Kauhava Lapua |
(104.4 km/h) | ||
6 (15) | Teijo Karjalainen Risto Kemppainen |
+00:23,2 | Kajaani Kajaani |
(102.9 km/h) | ||
7 (18) | Jani Luhtaniemi Juha-Pekka Jauhiainen |
+00:26,5 | Tuusula Hyvinkää |
(102.1 km/h) | ||
8 (32) | Ari Seppänen Kimmo Oikarainen |
+00:29,6 | Kuusamo Kuopio |
(101.5 km/h) | ||
9 (31) | Ville Leinonen Janne Kuikka |
+00:36,1 | Kempele Vaala |
(100.4 km/h) | ||
10 (16) | Mika Karppanen Markku Tenhula |
+00:42,5 | Liminka Oulu |
(99.1 km/h) | ||
11 (33) | Ville Jauhiainen Janne Sokka |
+00:45,1 | Kuopio Kuopio |
(98.7 km/h) | ||
12 (27) | Jari Kinnunen Jaakko Hirvonsalo |
+00:46,4 | Kemi Kemi |
(98.4 km/h) | ||
13 (23) | Jani Rautiainen Jani Nylander |
+00:46,7 | Oulu Oulu |
(98.4 km/h) | ||
14 (19) | Ari Hassinen Osku Sallinen |
+00:57,0 | Eno Kontiolahti |
(96.6 km/h) | ||
15 (25) | Juha Kinnunen Kinnunen Janne Hötti Hötti |
+01:02,0 | Karttula Kuopio |
(95.7 km/h) | ||
16 (30) | Juha Kaipainen Mika Kauppinen |
+01:06,5 | Laukaa Petäjävesi |
(94.9 km/h) | ||
17 (22) | Henri Karvonen Henri Taivalantti |
+01:08,6 | Varkaus Mikkeli |
(94.6 km/h) | ||
18 (28) | Jari Saarnio Tapio Karjalainen |
+01:16,8 | Oulu Oulu |
(93.3 km/h) | ||
EK 3 (24,35 km) EK3 | ||||||
Luokka 1 / NUOTTILUOKKA 4WD | ||||||
1 (2) | Eerik Pietarinen Juhana Raitanen |
12:00,5 | Tuusula Köyliö |
(120 km/h) | ||
2 (4) | Kai Hyttinen Antti Haataja |
+00:16,4 | Suomussalmi Otanmäki |
(117.4 km/h) | ||
3 (6) | Jukka Holtinkoski Mika Kokko |
+00:42,9 | Hämeenlinna Ylikiiminki |
(113.2 km/h) | ||
4 (5) | Tomas Nikus Jouni Saarijärvi |
+00:53,6 | Vöyri Laihia |
(111.6 km/h) | ||
5 (13) | Kai Penttilä Kari Stenroth |
+00:58,8 | Oulu Jääli |
(110.9 km/h) | ||
6 (3) | Juha Pasanen Jari Jaakola |
+01:01,1 | Oulu Oulu |
(110.6 km/h) | ||
7 (14) | Markku Viitanen Mika Alalahti |
+01:01,5 | Simo Kemi |
(110.5 km/h) | ||
8 (11) | Samuli Aalto Janne Lalli |
+01:22,0 | Ii Ii |
(107.7 km/h) | ||
9 (10) | Kari Peura Anssi Laukkanen |
+01:23,3 | Kiiminki Oulu |
(107.6 km/h) | ||
10 (7) | Ari-Pekka Koivisto Juho-Ville Koskela |
+01:48,7 | Ylitornio Tornio |
(104.2 km/h) | ||
11 (8) | Jari Puntanen Tomi Puntanen |
+02:07,8 | Hankasalmi Hankasalmi |
(101.9 km/h) | ||
12 (9) | jukka hyttinen pasi pekkala |
+02:18,7 | kemi oulu |
(100.6 km/h) | ||
13 (12) | Tommi Löytynoja Miikka Kaskinen |
+03:19,0 | Nivala Vantaa |
(94 km/h) | ||
14 (1) | Matti Koskelo Rami Suorsa |
+03:57,8 | Oulu Kiiminki |
(90.2 km/h) | ||
Luokka 2 / NUOTTILUOKKA 2WD | ||||||
1 (24) | Jori Nousiainen Ari Koponen |
13:10,5 | Iisalmi Siilinjärvi |
(109.4 km/h) | ||
2 (26) | Ville Hanhisuanto Timo Raivio |
+00:00,6 | Ranua Ranua |
(109.2 km/h) | ||
3 (15) | Teijo Karjalainen Risto Kemppainen |
+00:05,9 | Kajaani Kajaani |
(108.5 km/h) | ||
4 (17) | Janne Seluska Matti Leistiö |
+00:07,1 | Oulu Kuusa |
(108.4 km/h) | ||
5 (20) | Anssi Valkonen Jani Pohto |
+00:17,3 | Kauhava Lapua |
(107.1 km/h) | ||
6 (21) | Harri T. Kihlman Jyrki Tamminen |
+00:24,2 | Kuusamo Kangasala |
(106.1 km/h) | ||
7 (18) | Jani Luhtaniemi Juha-Pekka Jauhiainen |
+00:30,4 | Tuusula Hyvinkää |
(105.4 km/h) | ||
8 (32) | Ari Seppänen Kimmo Oikarainen |
+00:57,3 | Kuusamo Kuopio |
(102 km/h) | ||
9 (23) | Jani Rautiainen Jani Nylander |
+01:00,0 | Oulu Oulu |
(101.6 km/h) | ||
10 (16) | Mika Karppanen Markku Tenhula |
+01:03,1 | Liminka Oulu |
(101.3 km/h) | ||
11 (31) | Ville Leinonen Janne Kuikka |
+01:19,4 | Kempele Vaala |
(99.4 km/h) | ||
12 (22) | Henri Karvonen Henri Taivalantti |
+01:28,2 | Varkaus Mikkeli |
(98.4 km/h) | ||
13 (27) | Jari Kinnunen Jaakko Hirvonsalo |
+01:33,1 | Kemi Kemi |
(97.8 km/h) | ||
14 (33) | Ville Jauhiainen Janne Sokka |
+01:33,5 | Kuopio Kuopio |
(97.7 km/h) | ||
15 (25) | Juha Kinnunen Kinnunen Janne Hötti Hötti |
+01:49,9 | Karttula Kuopio |
(96 km/h) | ||
16 (28) | Jari Saarnio Tapio Karjalainen |
+02:02,3 | Oulu Oulu |
(94.7 km/h) | ||
17 (30) | Juha Kaipainen Mika Kauppinen |
+02:17,1 | Laukaa Petäjävesi |
(93.2 km/h) | ||
18 (19) | Ari Hassinen Osku Sallinen |
+29:50,6 | Eno Kontiolahti |
(33.5 km/h) | ||
EK 4 (19,77 km) EK4 | ||||||
Luokka 1 / NUOTTILUOKKA 4WD | ||||||
1 (4) | Kai Hyttinen Antti Haataja |
09:40,4 | Suomussalmi Otanmäki |
(117.9 km/h) | ||
2 (2) | Eerik Pietarinen Juhana Raitanen |
+00:05,9 | Tuusula Köyliö |
(116.7 km/h) | ||
3 (1) | Matti Koskelo Rami Suorsa |
+00:07,6 | Oulu Kiiminki |
(116.3 km/h) | ||
4 (5) | Tomas Nikus Jouni Saarijärvi |
+00:35,5 | Vöyri Laihia |
(111.2 km/h) | ||
5 (3) | Juha Pasanen Jari Jaakola |
+00:37,5 | Oulu Oulu |
(110.9 km/h) | ||
6 (6) | Jukka Holtinkoski Mika Kokko |
+00:42,3 | Hämeenlinna Ylikiiminki |
(110 km/h) | ||
7 (14) | Markku Viitanen Mika Alalahti |
+00:50,8 | Simo Kemi |
(108.4 km/h) | ||
8 (13) | Kai Penttilä Kari Stenroth |
+01:01,2 | Oulu Jääli |
(106.7 km/h) | ||
9 (7) | Ari-Pekka Koivisto Juho-Ville Koskela |
+01:16,8 | Ylitornio Tornio |
(104.1 km/h) | ||
10 (10) | Kari Peura Anssi Laukkanen |
+01:22,7 | Kiiminki Oulu |
(103.2 km/h) | ||
11 (8) | Jari Puntanen Tomi Puntanen |
+01:26,0 | Hankasalmi Hankasalmi |
(102.7 km/h) | ||
12 (9) | jukka hyttinen pasi pekkala |
+01:53,0 | kemi oulu |
(98.7 km/h) | ||
13 (12) | Tommi Löytynoja Miikka Kaskinen |
+03:00,2 | Nivala Vantaa |
(90 km/h) | ||
Luokka 2 / NUOTTILUOKKA 2WD | ||||||
1 (24) | Jori Nousiainen Ari Koponen |
10:22,1 | Iisalmi Siilinjärvi |
(110 km/h) | ||
2 (15) | Teijo Karjalainen Risto Kemppainen |
+00:04,9 | Kajaani Kajaani |
(109.1 km/h) | ||
3 (17) | Janne Seluska Matti Leistiö |
+00:07,6 | Oulu Kuusa |
(108.7 km/h) | ||
4 (21) | Harri T. Kihlman Jyrki Tamminen |
+00:12,1 | Kuusamo Kangasala |
(107.9 km/h) | ||
5 (26) | Ville Hanhisuanto Timo Raivio |
+00:13,8 | Ranua Ranua |
(107.7 km/h) | ||
6 (20) | Anssi Valkonen Jani Pohto |
+00:25,9 | Kauhava Lapua |
(105.6 km/h) | ||
7 (31) | Ville Leinonen Janne Kuikka |
+00:26,5 | Kempele Vaala |
(105.6 km/h) | ||
8 (18) | Jani Luhtaniemi Juha-Pekka Jauhiainen |
+00:26,8 | Tuusula Hyvinkää |
(105.6 km/h) | ||
9 (23) | Jani Rautiainen Jani Nylander |
+00:48,4 | Oulu Oulu |
(102.1 km/h) | ||
10 (16) | Mika Karppanen Markku Tenhula |
+00:48,5 | Liminka Oulu |
(102.1 km/h) | ||
11 (32) | Ari Seppänen Kimmo Oikarainen |
+00:55,2 | Kuusamo Kuopio |
(101 km/h) | ||
12 (27) | Jari Kinnunen Jaakko Hirvonsalo |
+01:02,8 | Kemi Kemi |
(100 km/h) | ||
13 (19) | Ari Hassinen Osku Sallinen |
+01:15,3 | Eno Kontiolahti |
(98.1 km/h) | ||
14 (22) | Henri Karvonen Henri Taivalantti |
+01:19,1 | Varkaus Mikkeli |
(97.6 km/h) | ||
15 (28) | Jari Saarnio Tapio Karjalainen |
+01:20,7 | Oulu Oulu |
(97.4 km/h) | ||
16 (33) | Ville Jauhiainen Janne Sokka |
+01:25,6 | Kuopio Kuopio |
(96.7 km/h) | ||
17 (25) | Juha Kinnunen Kinnunen Janne Hötti Hötti |
+01:47,2 | Karttula Kuopio |
(93.8 km/h) | ||
18 (30) | Juha Kaipainen Mika Kauppinen |
+01:53,0 | Laukaa Petäjävesi |
(93.1 km/h) |