Nivalan Kapinaralli 13.10.2018 Kisa 2000 ry
Palkintojen jako klo 20:30
VALITSE EK |
EK 1 | EK 2 | EK 3 | EK 4 | EK 5 | |
Nivalan Kapinaralli 13.10.2018 Kisa 2000 ry | Tulokset EK:lta luokittain TULOKSET Nopein aika ja häviö 1. aikaan verrattuna |
EK 2 (9,91 km) EK 2 | ||||||
Luokka 1 / NUORTEN LUOKKA 15-18v. alle 1650 cc | ||||||
1 | 3 | Patrik Goman Jouko Leskelä |
05:29,9 | Oulu Oulu |
(98.5 km/h) | |
2 | 5 | Akseli Kareinen Jukka Nygren |
+00:07,8 | Joensuu Joensuu |
(96.1 km/h) | |
3 | 6 | Miro Sakko Juha Sakko |
+00:20,8 | Oulu Oulu |
(92.6 km/h) | |
4 | 1 | Markus Heikkinen Joni Räsänen |
+00:22,1 | Suonenjoki Suonenjoki |
(92 km/h) | |
Luokka 2 / KLASSIK < 81 < 900cc (r –sarja) | ||||||
1 | 8 | Jyrki Rantanen Elina Rantanen |
06:38,6 | Lempäälä Lempäälä |
(81.4 km/h) | |
Luokka 4 / KLASSIK < 81 < 1350 cc (r-sarja) | ||||||
1 | 10 | Ari Kemppainen Jari Saksio |
05:12,8 | Tyrnävä Temmes |
(103.8 km/h) | |
2 | 9 | Ari Liimatainen Matti Lepoaho |
+00:18,0 | Keuruu Jyväskylä |
(98.2 km/h) | |
3 | 11 | marko mäkelä toni luukko |
+00:50,0 | orivesi teisko |
(89.5 km/h) | |
4 | 12 | Harry Lidström Risto Elsilä |
+01:45,2 | Oulu Oulu |
(77.5 km/h) | |
Luokka 5 / KLASSIK < 81 < 1650 cc (r-sarja) | ||||||
1 | 13 | Jouni Kumpulainen Kari Heinonen |
05:37,2 | Muhos Oulu |
(96.1 km/h) | |
Luokka 6 / KLASSIK < 81 yli 1650 cc (r-sarja) | ||||||
1 | 19 | Jani Tenhunen Pauli Tenhunen |
05:07,3 | Karttula Karttula |
(105.5 km/h) | |
2 | 15 | Panu Kleimola Joonas Varila |
+00:06,0 | Kokkola Kokkola |
(103.5 km/h) | |
3 | 14 | Petri Tiikkala Jari Heinikoski |
+00:15,8 | Oulu Oulu |
(100.3 km/h) | |
4 | 16 | Mikko Aho Jesse Aho |
+00:21,2 | Arkkukari Arkkukari |
(98.8 km/h) | |
5 | 17 | Jorma Karhapää Kari Myllysaari |
+00:36,4 | Oulu Kempele |
(94.5 km/h) | |
6 | 18 | Janne Karppinen Ville Laukka |
+00:44,5 | Oulu Oulu |
(92.3 km/h) | |
Luokka 7 / KLASSIK < 81-90 < 1400cc (r-sarja) | ||||||
1 | 20 | Jussi Myllyntaus Juha Pelkonen |
05:23,6 | Korpilahti Jyväskylä |
(100.3 km/h) | |
Luokka 8 / KLASSIK < 81- 90 <1650cc (r-sarja) | ||||||
1 | 21 | Ari Koskinen Mika Blomster |
05:25,3 | Liedakkala Keminmaa |
(99.7 km/h) | |
Luokka 9 / KLASSIK < 81-90 yli 1650cc (r-sarja) | ||||||
1 | 22 | Jari Päätalo Juha Korhonen |
05:36,4 | Oulu Kiiminki |
(96.4 km/h) | |
2 | 23 | Jarmo Holtinkoski Juha Ylitalo |
+00:09,2 | Oulu Ylikiiminki |
(93.9 km/h) | |
Luokka 10 / KLASSIK 4WD vapaa < 95 (r-sarja) | ||||||
1 | 24 | Mikko Suvinen Jorma Keinonen |
05:07,9 | Kolho Mänttä |
(105.5 km/h) | |
2 | 26 | Mika Osala Iiro Osala |
+00:13,4 | Soini Soini |
(100.9 km/h) | |
3 | 25 | Antti Käräjäoja Jouni Heiskanen |
+00:16,0 | Raahe Raahe |
(100.3 km/h) | |
Luokka 11 / 4 WD cc vapaa (r-sarja) | ||||||
1 | 27 | Joni Tolonen Markus Mähönen |
04:44,4 | Kajaani Kajaani |
(114.1 km/h) | |
2 | 30 | Kari Kytölä |
+00:02,1 | Orivesi |
(113.3 km/h) | |
3 | 32 | Miikka Saari Petri Haapala |
+00:09,5 | Seinäjoki Ilmajoki |
(110.6 km/h) | |
4 | 31 | Kai Hyttinen Saku Salmivaara |
+00:10,8 | Suomussalmi Martinniemi |
(109.8 km/h) | |
5 | 28 | Vesa-Pekka Palokangas Kalle Palokangas |
+00:18,7 | Kiiminki Kiiminki |
(106.9 km/h) | |
6 | 36 | Jukka Lappalainen Päivi Wallin |
+00:18,7 | Varpaisjärvi Rauma |
(106.9 km/h) | |
7 | 35 | Pekka Tokola Timo Raivio |
+00:25,2 | Lahti Ranua |
(104.9 km/h) | |
8 | 33 | Samu Rautiainen Tomi Tauriainen |
+00:26,3 | Ylikiiminki Oulu |
(104.5 km/h) | |
9 | 37 | Seppo Kukkonen Matti Haapaniemi |
+00:41,2 | Simo Simo |
(99.7 km/h) | |
10 | 29 | Tommi Löytynoja Hannu Nurmikumpu |
+00:42,8 | Nivala Rovaniemi |
(99.1 km/h) | |
Luokka 12 / NAISET 2 WD vapaa (r-sarja) | ||||||
1 | 38 | Henna Kauppinen Rami Härkönen |
06:15,5 | Keuruu Keuruu |
(86.4 km/h) | |
Luokka 13 / V 1600 (r-sarja) | ||||||
1 | 39 | Jyri Räsänen Joonas Väisänen |
05:17,9 | Suonenjoki Kuopio |
(102.2 km/h) | |
2 | 40 | Juho Nykänen Jonna-Julia Valme |
+00:00,2 | Mänttä Mänttä |
(101.9 km/h) | |
3 | 57 | Vesa Pulkkinen Juha Ritamäki |
+00:02,3 | jääli Pattijoki |
(101.3 km/h) | |
4 | 42 | Timo Wikström Ville Wikström |
+00:02,7 | Kokkola Kokkola |
(101.3 km/h) | |
5 | 51 | Eetu Tauriainen Rami Tauriainen |
+00:03,4 | Jyväskylä Oulu |
(100.9 km/h) | |
6 | 47 | Vesa Keränen Pekka Keränen |
+00:06,0 | Muhos Muhos |
(100.3 km/h) | |
7 | 49 | Timo Aspegren Heikki Aspegren |
+00:13,8 | Lumijoki Lumijoki |
(97.9 km/h) | |
8 | 54 | ilkka manier Kimmo Löytänä |
+00:14,0 | keuruu Petäjävesi |
(97.9 km/h) | |
9 | 41 | Jouni Ylennysmäki Arto Niininen |
+00:16,3 | Toivakka Petäjävesi |
(97 km/h) | |
10 | 52 | Jani Ruuskanen Timo Svanberg |
+00:18,0 | Liminka Oulunsalo |
(96.7 km/h) | |
11 | 46 | Petri Riihimäki Marko Mäntyniemi |
+00:20,6 | Ylihärmä Ylihärmä |
(95.9 km/h) | |
12 | 44 | Antti Vartiainen Hannu Vartiainen |
+00:22,4 | Siilinjärvi Siilinjärvi |
(95.3 km/h) | |
13 | 43 | Sami Tikkanen Ari Räty |
+00:27,3 | Kuopio Kuopio |
(93.9 km/h) | |
14 | 61 | Pertti Kallio Markus Lempinen |
+00:30,1 | Lumijoki Lumijoki |
(93.1 km/h) | |
15 | 58 | Matti Tolonen Seppo Kesälahti |
+00:34,3 | Kajaani Rantsila |
(92 km/h) | |
16 | 45 | Aki Turpeenoja Sami Turpeenoja |
+00:34,6 | Siikajoki Siikajoki |
(92 km/h) | |
17 | 50 | Juho Kotamäki Tapio Hannunen |
+00:44,2 | Äänekoski Jyväskylä |
(89.5 km/h) | |
18 | 60 | Martti Matikainen Markku Raudaskoski |
+00:48,2 | Oulainen Ylivieska |
(88.5 km/h) | |
19 | 48 | Jorma Räihä Aleksi Räihä |
+01:51,8 | Ii Ii |
(75.5 km/h) | |
20 | 53 | Joni Nisula Ville Lokasaari |
+02:57,0 | Veteli Veteli |
(65.6 km/h) | |
21 | 59 | Ari Salmela Raimo Sorvisto |
+04:40,5 | Ylivieska Ylivieska |
(54.2 km/h) | |
Luokka 14 / VIRI < 1400 cc (r-sarja) | ||||||
1 | 69 | Pekka Loukkola Niko Loukkola |
05:23,2 | Kempele Kempele |
(100.3 km/h) | |
2 | 63 | Tapio Alikoski Anne Hartikka |
+00:00,7 | Rantsila Oulu |
(100.3 km/h) | |
3 | 68 | Asko Laukkanen Kaisa Littow |
+00:04,1 | Liminka Temmes |
(99.1 km/h) | |
4 | 65 | Juha Lindström Pekka Saarela |
+00:19,7 | Nivala Kemi |
(94.7 km/h) | |
5 | 70 | Jyrki Pentinpuro Mikko Kiljander |
+00:20,3 | Lumijoki Oulunsalo |
(94.5 km/h) | |
6 | 64 | Mika Ilomäki Tero Roininen |
+00:25,3 | Oulainen Pulkkila |
(93.1 km/h) | |
7 | 71 | Riku Petteri Koivula Harri Koivula |
+00:29,9 | (91.8 km/h) | ||
8 | 66 | Mikko Salo Satu Munkki |
+03:47,1 | Isokyrö Isokyrö |
(58.9 km/h) | |
Luokka 15 / VIRI < 1650cc (r-sarja) | ||||||
1 | 72 | Kristian Nieminen Valtteri Nieminen |
04:53,3 | Jyväskylä Jyväskylä |
(110.6 km/h) | |
2 | 84 | Aleksi Korhonen Jere Järvisalo |
+00:01,6 | Suonenjoki Pieksämäki |
(110.2 km/h) | |
3 | 76 | Jesse Tapojärvi Olli Heikkinen |
+00:06,2 | Tupos Oulu |
(108.4 km/h) | |
4 | 83 | Jari Linden Arto Koikkalainen |
+00:06,9 | Koskenpää Jämsä |
(108 km/h) | |
5 | 78 | Tommy Björn Ilkka Majava |
+00:07,7 | Oulunsalo Jääli |
(107.6 km/h) | |
6 | 85 | Jari Saarnio Tapio Karjalainen |
+00:14,0 | Oulu Oulu |
(105.5 km/h) | |
7 | 82 | Tomi Saari Henry Haapoja |
+00:14,5 | Nurmo Lapua |
(105.5 km/h) | |
8 | 73 | Santtu Pajunpää Mikko Niemi |
+00:15,2 | Kokkola Ylivieska |
(105.2 km/h) | |
9 | 86 | Mika Karppanen Markku Tenhunen |
+00:15,2 | Siikalatva Oulu |
(105.2 km/h) | |
10 | 75 | Jarkko Honkanen Hanna Korhonen |
+00:17,7 | MUURAME Muurame |
(104.2 km/h) | |
11 | 92 | Timo Viitanen Antti Uusi-Rajasalo |
+00:20,5 | Kankaanpää Kankaanpää |
(103.5 km/h) | |
12 | 77 | Tero Winter Mauritz Untamala |
+00:20,7 | Seinäjoki Helsinki |
(103.2 km/h) | |
13 | 81 | Jarmo Pekkarinen Jan Pousi |
+00:24,7 | Pyhäntä |
(101.9 km/h) | |
14 | 80 | Jari Korhonen Ali Paso |
+00:27,2 | Muhos Muhos |
(101.3 km/h) | |
15 | 90 | Mikko Turunen Katri Turunen |
+00:30,2 | Horsmanaho Horsmanaho |
(100.3 km/h) | |
16 | 87 | Arttu Kokko Tapio Kokko |
+00:40,6 | Liperi Liperi |
(97.3 km/h) | |
17 | 89 | Marko Muhonen Teemu Kaleva |
+00:40,7 | MERIKARVIA Pori |
(97 km/h) | |
18 | 88 | Henri Karppinen Hanna Karppinen |
+00:47,3 | Oulu Oulu |
(95.3 km/h) | |
Luokka 16 / VIRI < 2100cc (r-sarja) | ||||||
1 | 113 | Sami Koskimäki Lasse Koskimäki |
04:57,4 | Räyrinki Räyrinki |
(109.1 km/h) | |
2 | 93 | Juha Hartikainen Veli-Pekka Hynynen |
+00:02,8 | Iisalmi Iisalmi |
(108 km/h) | |
3 | 97 | tomi kankaanpää pasi peippola |
+00:03,4 | seinäjoki seinäjoki |
(108 km/h) | |
4 | 96 | Tomi Riihimäki Tero Riihimäki |
+00:06,4 | Isokyrö Isokyrö |
(106.9 km/h) | |
5 | 109 | juho uusihonko Joni Jönkkäri |
+00:08,1 | kankaanpää kankaanpää |
(106.2 km/h) | |
6 | 98 | Henri-Aleksi Hakamäki Marko Hakamäki |
+00:12,7 | Keuruu Keuruu |
(104.5 km/h) | |
7 | 94 | Petri Leppänen Pasi Leppänen |
+00:20,3 | Joensuu Joensuu |
(102.2 km/h) | |
8 | 111 | Kimmo Tukia Mika Pernu |
+00:21,3 | Haukipudas Haukipudas |
(101.9 km/h) | |
9 | 104 | Henry Isakoff Aki Hietala |
+00:24,5 | Jyväskylä Jyväskylä |
(100.9 km/h) | |
10 | 100 | Jarmo Leppänen Mika Mäkinen |
+00:24,6 | Palokka Jyväskylä |
(100.6 km/h) | |
11 | 107 | Heimo Kokko Miika Kokko |
+00:31,9 | Liperi Liperi |
(98.5 km/h) | |
12 | 112 | Sakari Krapu Mika Jaakola |
+00:32,1 | Liminka Liminka |
(98.5 km/h) | |
13 | 105 | joonas ahokas mika kauppinen |
+00:35,5 | JYVÄSKYLÄ petäjävesi |
(97.6 km/h) | |
14 | 103 | Tuomas Mäntykoski Kimmo Koski-Lammi |
+00:40,5 | Jalasjärvi Jalasjärvi |
(96.1 km/h) | |
15 | 110 | Jussi Kananoja Timo Karjanlahti |
+00:51,4 | Seinäjoki Ilmajoki |
(93.1 km/h) | |
16 | 108 | Jarno Saari Jani Haataja |
+02:52,7 | Kemi Kemi |
(68.9 km/h) | |
Luokka 17 / VIRI yli 2100cc (r-sarja) | ||||||
1 | 132 | Matias Valkonen Jani Pohto |
04:50,8 | Kauhava Lapua |
(111.7 km/h) | |
2 | 115 | Pasi Huhtala Jarmo Siekkinen |
+00:00,2 | Alahärmä Kauhava |
(111.3 km/h) | |
3 | 148 | Ville Puumala Matti Puumala |
+00:02,5 | Alahärmä Alahärmä |
(110.6 km/h) | |
4 | 114 | Kari-Pekka Saari Jaana Hytönen |
+00:04,6 | Jämsä Vilppula |
(109.8 km/h) | |
5 | 121 | Aki Ala-Varvi Pasi Ala-Varvi |
+00:06,7 | Ilmajoki Ilmajoki |
(109.1 km/h) | |
6 | 119 | Pasi Kämäräinen Niko Kämäräinen |
+00:08,7 | Kiuruvesi Kiuruvesi |
(108.4 km/h) | |
7 | 116 | Juha Sällinen Tuukka Warteva |
+00:09,4 | Konginkangas Tampere |
(108 km/h) | |
8 | 129 | Riku Koski Kari Bergbacka |
+00:10,1 | Kortesjärvi Kauhava |
(108 km/h) | |
9 | 147 | petteri rantanen JARI RIIHONEN |
+00:10,4 | mänttä mänttä |
(107.6 km/h) | |
10 | 137 | Jarmo Moisanen Juha Schroderus |
+00:11,2 | Kajaani Kajaani |
(107.3 km/h) | |
11 | 139 | Pauli Junttila Matti Ahola |
+00:11,3 | Nivala Nivala |
(107.3 km/h) | |
12 | 117 | Sami Laurila Matias Vistinmäki |
+00:12,1 | Pedersöde Alahärmä |
(107.3 km/h) | |
13 | 131 | Mika Runtti Marko Runtti |
+00:12,7 | Kiiminki Kiiminki |
(106.9 km/h) | |
14 | 145 | Jussi Paavola Teemu Bragge |
+00:13,6 | Tyrnävä Liminka |
(106.6 km/h) | |
15 | 134 | Sami Ahonen Tomi Kalliomäki |
+00:13,8 | Mänttä Mänttä |
(106.6 km/h) | |
16 | 133 | Mika Orbinski Mika Mäkelä |
+00:16,6 | Jyväskylä Toivakka |
(105.5 km/h) | |
17 | 141 | Eemil Hosionaho Tapani Saaranen |
+00:17,1 | Nivala Nivala |
(105.5 km/h) | |
18 | 144 | Matti Ahonen Kristian Flyktman |
+00:17,5 | Lievestuore Korpilahti |
(105.2 km/h) | |
19 | 118 | Kalle Hämäläinen Pinja Hätinen |
+00:17,7 | Kuopio Kuopio |
(105.2 km/h) | |
20 | 136 | Kristian Niemelä Joni Meriläinen |
+00:20,7 | Sotkamo Sotkamo |
(104.2 km/h) | |
21 | 122 | Ville Pulkkinen Veera Kovanen |
+00:22,2 | Mänttä Mänttä |
(103.5 km/h) | |
22 | 128 | Olli Jääskeläinen |
+00:22,8 | Nilsiä |
(103.5 km/h) | |
23 | 151 | Jarkko Huttunen Mika Rimpiläinen |
+00:23,7 | Iisalmi Kajaani |
(103.2 km/h) | |
24 | 146 | Mika Riekki |
+00:25,1 | Kempele |
(102.9 km/h) | |
25 | 135 | Jarkko Jokiperä Ville Kärnä |
+00:25,2 | Suomussalmi Kajaani |
(102.5 km/h) | |
26 | 150 | Pekka Pölönen Jukka Alalantela |
+00:26,8 | Alavus Lappajärvi |
(102.2 km/h) | |
27 | 127 | Mikko Rajala Tapani Merioksa |
+00:27,5 | Eräjärvi Tampere |
(101.9 km/h) | |
28 | 126 | Jani Karppi Tero Karppi |
+00:28,0 | nilsiä juankoski |
(101.9 km/h) | |
29 | 149 | Lauri Kilpeläinen Elias Kilpeläinen |
+00:29,9 | Oulainen Lumijoki |
(101.3 km/h) | |
30 | 125 | Joni Kohonen Severi Kohonen |
+00:41,8 | Mänttä Mänttä |
(97.6 km/h) | |
31 | 142 | Janne Pekkarinen Tero Paaso |
+00:44,0 | Pyhäntä Lapinjärvi |
(97 km/h) | |
32 | 140 | Jeremia Hosionaho Susanna Laurila |
+10:38,1 | Nivala Nivala |
(34.9 km/h) | |
Luokka 18 / SENIOR yli 50 v.2WD vapaa (r-sarja) | ||||||
1 | 154 | Heikki Hosionaho Henri Hiltunen |
04:51,6 | NIVALA Asikkala |
(111.3 km/h) | |
2 | 159 | Juha Honkanen Mika Dahl |
+00:07,7 | Oulu Kiiminki |
(108.4 km/h) | |
3 | 156 | Kari Herronen Kimmo Herronen |
+00:08,8 | Kälviä Kokkola |
(108 km/h) | |
4 | 152 | Kai Hukkanen Pekka Leppälä |
+00:13,4 | Palokka Hankasalmi |
(106.2 km/h) | |
5 | 162 | Ari Kuusinen Jukka Kivelä |
+00:13,9 | Multia Uurainen |
(106.2 km/h) | |
6 | 155 | Markku Niiranen Jari Niiranen |
+00:17,9 | Juankoski Siilinjärvi |
(104.9 km/h) | |
7 | 157 | Jukka Koskinen Päivi Ruotsalainen |
+00:22,2 | orivesi Kiuruvesi |
(103.5 km/h) | |
8 | 158 | Jari Päivärinta Juha Keljo |
+00:22,9 | Keuruu Ruovesi |
(103.2 km/h) | |
9 | 168 | Heikki Mietala Lauri Voutilainen |
+00:27,3 | Outokumpu Outokumpu |
(101.9 km/h) | |
10 | 153 | Jorma Ekman Jarno Honkonen |
+00:29,5 | jyväskylä Jyväskylä |
(100.9 km/h) | |
11 | 161 | Reino Karhu Karhu Tiina Karhu |
+00:30,7 | Tikkakoski Tikkakoski |
(100.6 km/h) | |
12 | 160 | Arto Tunkkari Martti Kukko |
+00:30,8 | Kemi Kemi |
(100.6 km/h) | |
13 | 166 | Jukka Salo Juha Loimaa |
+00:33,4 | Lehmo Lehmo |
(99.7 km/h) | |
14 | 163 | Magnus Storbacka Tom Fagerudd |
+00:43,9 | Pietarsaari Uusikaarlepyy |
(96.7 km/h) | |
15 | 167 | Arto Hartikainen Henri Leppänen |
+05:02,0 | siilinjärvi Kuopio |
(54.6 km/h) | |
Luokka 19 / PROTO 2WD vapaa (r-sarja) | ||||||
1 | 172 | Ville Hiltunen Juho Huttunen |
04:47,6 | Siilinjärvi Kuopio |
(112.9 km/h) | |
2 | 169 | Risto Kuonanoja Sami Latvala |
+00:28,4 | Kiuruvesi Ylistaro |
(102.5 km/h) | |
3 | 170 | Tero Laitinen Pekka Vitikainen |
+00:45,0 | Varkaus Varkaus |
(97.6 km/h) | |
4 | 171 | Erkki Hyytinen Joni Rytky |
+00:53,3 | Haapavesi Haapavesi |
(95.3 km/h) | |
Luokka 20 / ALOITTELIJA luokka max 5 kilpailua ajaneet | ||||||
1 | 180 | Aleksi Marjoniemi Heikki Päivärinta |
05:03,1 | Haapajärvi Nivala |
(106.9 km/h) | |
2 | 182 | juho similä Tomi similä |
+00:04,2 | Tyrnävä Tyrnävä |
(105.5 km/h) | |
3 | 181 | Simo Riekki Tapani Riekki |
+00:09,6 | Oulu Oulu |
(103.8 km/h) | |
4 | 176 | Henri Saukkomaa Anton Niemikorpi |
+00:10,5 | Keuruu Järvenpää |
(103.5 km/h) | |
5 | 174 | Jarmo Hosionaho Pia-Johanna Tiirikainen |
+00:11,4 | Nivala Nivala |
(103.2 km/h) | |
6 | 189 | Jukka Anttila Antero Hankonen |
+00:15,9 | Piippola Piippola |
(101.6 km/h) | |
7 | 177 | Ville Uusineva Janne Hautala |
+00:17,0 | Ilmajoki Ilmajoki |
(101.3 km/h) | |
8 | 185 | Sakari Tokola Rachel Tokola |
+00:19,1 | Mäntsälä Mäntsälä |
(100.6 km/h) | |
9 | 175 | Joni-petteri Kaarlela Päivi Kaarlela |
+00:21,5 | Nivala Nivala |
(100 km/h) | |
10 | 173 | Tuomo Palola Christian Kiviniemi |
+00:24,3 | Nivala Nivala |
(99.1 km/h) | |
11 | 186 | Tero Pellinen Jaakko Yliluoma |
+00:25,8 | Nurmo |
(98.8 km/h) | |
12 | 188 | Markus Mäkelä Markku Toppinen |
+00:35,3 | Kiiminki Kiiminki |
(95.9 km/h) | |
13 | 184 | Rami Överman Petteri Mehtälä |
+00:35,5 | Kannus Kannus |
(95.9 km/h) | |
14 | 191 | Mikko Salmela Martin Salmela |
+00:40,7 | Ylivieska Ylivieska |
(94.5 km/h) | |
15 | 187 | Ville Rytkönen Ville Rytkönen |
+00:42,6 | Iisalmi Iisalmi |
(93.9 km/h) | |
16 | 178 | Jarmo Nikku Raimo Kuha |
+02:15,4 | Helsinki Helsinki |
(74 km/h) | |