Hempan Team rallispesial 20.8.2017 Kisa 2000 ry
Hempan Team rallispesial 20.8.2017 Kisa 2000 ry | Tulokset jokaiselta EK:lta luokittain TULOKSET Nopein aika ja häviö 1. aikaan verrattuna |
EK 1 (6,2 km) | ||||||
Luokka 1 / NUORTEN luokka 15-18v. alle 1650 cc | ||||||
1 (1) | Santtu Päivärinta Miika Uusitalo |
04:57,8 | Keuruu Ähtäri |
(72.7 km/h) | ||
Luokka 3 / KLASSIK < 81 1350 cc | ||||||
1 (2) | markku luostari mika luostari |
04:31,5 | kannus kokkola |
(79.7 km/h) | ||
Luokka 8 / KLASSIK 4 WD < 95 vapaa cc | ||||||
1 (3) | Joni Tolonen Markus Mähönen |
04:05,1 | Kajaani Kajaani |
(88.2 km/h) | ||
Luokka 9 / 4 WD cc vapaa | ||||||
1 (61) | Miika Kaskinen |
04:16,2 | (84.4 km/h) | |||
2 (4) | Jari Puntanen Jani Fredin |
+00:07,2 | Hankasalmi |
(82.1 km/h) | ||
3 (6) | Tommi Löytynoja Miikka Kaskinen |
+00:08,5 | Nivala Vantaa |
(81.8 km/h) | ||
4 (54) | Vesa-Pekka Palokangas Markku Mäkelä |
+00:14,1 | Kiiminki Kiiminki |
(80 km/h) | ||
5 (5) | Joona Paatsola Arto Rämänen |
+00:34,1 | Jämsänkoski Muurame |
(74.5 km/h) | ||
Luokka 10 / NAISET 2 WD 4 WD | ||||||
Luokka 11 / TROPHY | ||||||
1 (8) | Asko Laukkanen Kaisa Littow |
04:44,1 | Liminka Temmes |
(76.1 km/h) | ||
2 (9) | Tapio Alikoski Katja Alikoski |
+00:17,0 | Rantsila Liminka |
(71.8 km/h) | ||
Luokka 12 / V 1600 | ||||||
1 (13) | Jarkko Koivula Marko Nielikäinen |
04:51,9 | Lumijoki Liminka |
(74.2 km/h) | ||
2 (15) | Tero Viinikka Ilkka Majava Majava |
+00:03,2 | Raahe Kempele |
(73.2 km/h) | ||
3 (12) | Jari Päivärinta Miika Uusitalo |
+00:04,9 | Keuruu Ähtäri |
(73 km/h) | ||
4 (10) | Jani Ruuskanen Essi Kylmänen |
+00:05,0 | Liminka Tyrnävä |
(73 km/h) | ||
5 (11) | Timo Wikström Ville Wikström |
+00:06,1 | Kokkola Kokkola |
(72.5 km/h) | ||
6 (14) | juho Viinikka marko sovisalo |
+00:16,6 | Lumijoki Lumijoki |
(70.1 km/h) | ||
Luokka 13 / HR/HS < 1650 cc | ||||||
1 (18) | juha-pekka suuronen jari jääskeläinen |
04:27,0 | Hankasalmi murtoinen |
(80.9 km/h) | ||
2 (19) | Jari Saarnio Arttu Hiltunen |
+00:06,4 | Oulu Oulu |
(79.1 km/h) | ||
3 (21) | Samuli Salo Samuli Leskelä |
+00:06,5 | Muhos Muhos |
(79.1 km/h) | ||
4 (56) | Petri Koski Jere Lybeck |
+00:14,3 | (76.9 km/h) | |||
5 (16) | Jari Korhonen Ali Paso |
+00:23,4 | Muhos Muhos |
(74.5 km/h) | ||
Luokka 14 / HR/HS yli 1650 alle 2050 cc | ||||||
1 (24) | Miko Jalava Ville Kumpulainen |
04:13,5 | Mäntyharju Nurmijärvi |
(85.4 km/h) | ||
2 (22) | Juha Hartikainen Veli-Pekka Hynynen |
+00:09,0 | Iisalmi Iisalmi |
(82.4 km/h) | ||
3 (25) | Riku Petteri Koivula Arto Koivula |
+00:30,0 | (76.3 km/h) | |||
Luokka 15 / HR /HS yli 2050 cc | ||||||
1 (28) | Lauri Salminen Sami Palomäki |
04:23,7 | Suolahti Keuruu |
(82.1 km/h) | ||
2 (30) | Pasi Kämäräinen Niko Kämäräinen |
+00:01,5 | Kiuruvesi Kiuruvesi |
(81.5 km/h) | ||
3 (26) | Jarno Puupponen Jarno Honkonen |
+00:07,0 | Palokka Palokka |
(80 km/h) | ||
4 (23) | Heikki Hosionaho Jaani Hosionaho |
+00:07,2 | Nivala Nivala |
(80 km/h) | ||
5 (33) | Sami Laurila Matias Vistinmäki |
+00:07,5 | Pedersöde Alahärmä |
(79.7 km/h) | ||
6 (29) | Pasi Huhtala Anu Ylinen |
+00:10,8 | Alahärmä Alahärmä |
(78.8 km/h) | ||
7 (32) | Risto Kuonanoja Reijo Martikainen |
+00:14,6 | Kiuruvesi Kiuruvesi |
(77.7 km/h) | ||
8 (35) | Esa Similä Tomi Similä |
+00:17,8 | Tyrnävä Tyrnävä |
(76.9 km/h) | ||
9 (34) | Antti Korhonen Joonas Martiskainen |
+00:19,3 | Kajaani Kajaani |
(76.3 km/h) | ||
10 (27) | Jarkko Huttunen Hannu Heinonen |
+00:22,9 | Iisalmi Iisalmi |
(75.5 km/h) | ||
11 (59) | Lauri Kilpeläinen Elias Kilpeläinen |
+00:25,6 | (74.7 km/h) | |||
12 (31) | Rami Överman Jari Shoredus |
+00:32,4 | Kannus Raahe |
(73 km/h) | ||
Luokka 16 / 2WD TURBO DISEL/BENSA | ||||||
1 (36) | Olli Jääskeläinen Marko Allinen |
04:28,3 | Nilsiä Egypti |
(80.6 km/h) | ||
Luokka 17 / SENIORIT yli 50 v. 2WD | ||||||
1 (38) | Henrik Salo Antti Haapala |
04:20,8 | Oulu Oulu |
(83.1 km/h) | ||
2 (39) | Kai Hukkanen Arsi Kaarakainen |
+00:04,5 | Jyväskylä Saarijärvi |
(81.5 km/h) | ||
3 (41) | Reino Karhu Tiina Karhu |
+00:08,1 | Tornio Tornio |
(80.6 km/h) | ||
4 (40) | Pekka Ala-Nikkola Janne Korpi |
+00:11,0 | Seinäjoki Ilmajoki |
(79.7 km/h) | ||
5 (37) | Anssi Luoma-aho Juha Heinonen |
+00:14,9 | Lapua Seinäjoki |
(78.5 km/h) | ||
6 (42) | Juha Kaipainen Heli Kortelainen |
+00:19,3 | Laukaa Laukaa |
(77.1 km/h) | ||
Luokka 18 / SENIORIT yli 50 V. 4 WD | ||||||
1 (43) | Arto Viinikka Kimmo Väinämö |
04:29,5 | Oulu Oulu |
(80.3 km/h) | ||
Luokka 19 / ALOITTELIJA luokka MAX. 5 kilp. ajaneet | ||||||
1 (44) | Henri Salo Antti Haapala |
04:26,9 | Oulu Oulu |
(81.2 km/h) | ||
2 (48) | Eemil Hosionaho Mikko Mastokangas |
+00:05,4 | Nivala Nivala |
(79.4 km/h) | ||
3 (46) | Ville Jalkanen Joni Tuppurainen |
+00:05,6 | Säkinmäki Lievestuore |
(79.4 km/h) | ||
4 (49) | Jeremia Hosionaho ? |
+00:09,4 | Nivala Nivala |
(78.3 km/h) | ||
5 (58) | Toni Helppi Jesse Pyykkö |
+00:15,7 | (76.6 km/h) | |||
6 (55) | Veijo Miettien Teemu Miettinen |
+00:21,2 | (75 km/h) | |||
7 (57) | Santtu Pajunpää |
+00:24,3 | (74.2 km/h) | |||
8 (45) | Kristian Nieminen Valtteri Nieminen |
+00:26,3 | Jyväskylä Jyväskylä |
(73.7 km/h) | ||
9 (60) | Jani Huuki Rami Överman |
+00:27,0 | (73.7 km/h) | |||
Luokka 20 / JOKKIS SÄÄNNÖN MUKAISET AUTOT (EVK) | ||||||
1 (50) | Harri Mielityinen Petri Pietikäinen |
04:23,9 | Kiuruvesi Kuopio |
(82.1 km/h) | ||
2 (51) | Martti Matikainen |
+00:32,1 | Oulainen |
(73 km/h) | ||
EK 2 (6,2 km) | ||||||
Luokka 1 / NUORTEN luokka 15-18v. alle 1650 cc | ||||||
1 (1) | Santtu Päivärinta Miika Uusitalo |
04:58,7 | Keuruu Ähtäri |
(72.5 km/h) | ||
Luokka 3 / KLASSIK < 81 1350 cc | ||||||
1 (2) | markku luostari mika luostari |
04:31,8 | kannus kokkola |
(79.7 km/h) | ||
Luokka 8 / KLASSIK 4 WD < 95 vapaa cc | ||||||
Luokka 9 / 4 WD cc vapaa | ||||||
1 (4) | Jari Puntanen Jani Fredin |
04:11,8 | Hankasalmi |
(86.1 km/h) | ||
2 (54) | Vesa-Pekka Palokangas Markku Mäkelä |
+00:09,8 | Kiiminki Kiiminki |
(82.8 km/h) | ||
3 (6) | Tommi Löytynoja Miikka Kaskinen |
+00:16,4 | Nivala Vantaa |
(80.6 km/h) | ||
4 (5) | Joona Paatsola Arto Rämänen |
+00:19,7 | Jämsänkoski Muurame |
(79.7 km/h) | ||
Luokka 10 / NAISET 2 WD 4 WD | ||||||
Luokka 11 / TROPHY | ||||||
1 (8) | Asko Laukkanen Kaisa Littow |
04:35,5 | Liminka Temmes |
(78.5 km/h) | ||
2 (9) | Tapio Alikoski Katja Alikoski |
+00:07,4 | Rantsila Liminka |
(76.6 km/h) | ||
Luokka 12 / V 1600 | ||||||
1 (10) | Jani Ruuskanen Essi Kylmänen |
04:34,1 | Liminka Tyrnävä |
(78.8 km/h) | ||
2 (11) | Timo Wikström Ville Wikström |
+00:05,4 | Kokkola Kokkola |
(77.4 km/h) | ||
3 (13) | Jarkko Koivula Marko Nielikäinen |
+00:12,3 | Lumijoki Liminka |
(75.5 km/h) | ||
4 (15) | Tero Viinikka Ilkka Majava Majava |
+00:22,5 | Raahe Kempele |
(73 km/h) | ||
5 (12) | Jari Päivärinta Miika Uusitalo |
+00:26,7 | Keuruu Ähtäri |
(72 km/h) | ||
6 (14) | juho Viinikka marko sovisalo |
+00:27,4 | Lumijoki Lumijoki |
(71.8 km/h) | ||
Luokka 13 / HR/HS < 1650 cc | ||||||
1 (18) | juha-pekka suuronen jari jääskeläinen |
04:19,8 | Hankasalmi murtoinen |
(83.4 km/h) | ||
2 (21) | Samuli Salo Samuli Leskelä |
+00:01,6 | Muhos Muhos |
(82.8 km/h) | ||
3 (19) | Jari Saarnio Arttu Hiltunen |
+00:07,3 | Oulu Oulu |
(80.9 km/h) | ||
4 (56) | Petri Koski Jere Lybeck |
+00:11,1 | (80 km/h) | |||
5 (16) | Jari Korhonen Ali Paso |
+00:12,6 | Muhos Muhos |
(79.4 km/h) | ||
Luokka 14 / HR/HS yli 1650 alle 2050 cc | ||||||
1 (24) | Miko Jalava Ville Kumpulainen |
04:09,5 | Mäntyharju Nurmijärvi |
(86.7 km/h) | ||
2 (22) | Juha Hartikainen Veli-Pekka Hynynen |
+00:11,8 | Iisalmi Iisalmi |
(82.8 km/h) | ||
3 (25) | Riku Petteri Koivula Arto Koivula |
+00:40,0 | (74.7 km/h) | |||
Luokka 15 / HR /HS yli 2050 cc | ||||||
1 (28) | Lauri Salminen Sami Palomäki |
04:21,1 | Suolahti Keuruu |
(82.8 km/h) | ||
2 (30) | Pasi Kämäräinen Niko Kämäräinen |
+00:00,5 | Kiuruvesi Kiuruvesi |
(82.8 km/h) | ||
3 (26) | Jarno Puupponen Jarno Honkonen |
+00:05,8 | Palokka Palokka |
(81.2 km/h) | ||
4 (33) | Sami Laurila Matias Vistinmäki |
+00:08,7 | Pedersöde Alahärmä |
(80.3 km/h) | ||
5 (32) | Risto Kuonanoja Reijo Martikainen |
+00:10,5 | Kiuruvesi Kiuruvesi |
(79.7 km/h) | ||
6 (23) | Heikki Hosionaho Jaani Hosionaho |
+00:11,3 | Nivala Nivala |
(79.4 km/h) | ||
7 (29) | Pasi Huhtala Anu Ylinen |
+00:12,4 | Alahärmä Alahärmä |
(79.1 km/h) | ||
8 (34) | Antti Korhonen Joonas Martiskainen |
+00:13,1 | Kajaani Kajaani |
(78.8 km/h) | ||
9 (35) | Esa Similä Tomi Similä |
+00:15,1 | Tyrnävä Tyrnävä |
(78.3 km/h) | ||
10 (27) | Jarkko Huttunen Hannu Heinonen |
+00:23,5 | Iisalmi Iisalmi |
(76.1 km/h) | ||
11 (59) | Lauri Kilpeläinen Elias Kilpeläinen |
+00:25,2 | (75.5 km/h) | |||
12 (31) | Rami Överman Jari Shoredus |
+00:33,8 | Kannus Raahe |
(73.5 km/h) | ||
Luokka 16 / 2WD TURBO DISEL/BENSA | ||||||
1 (36) | Olli Jääskeläinen Marko Allinen |
04:26,1 | Nilsiä Egypti |
(81.2 km/h) | ||
Luokka 17 / SENIORIT yli 50 v. 2WD | ||||||
1 (38) | Henrik Salo Antti Haapala |
04:21,4 | Oulu Oulu |
(82.8 km/h) | ||
2 (41) | Reino Karhu Tiina Karhu |
+00:04,3 | Tornio Tornio |
(81.5 km/h) | ||
3 (39) | Kai Hukkanen Arsi Kaarakainen |
+00:05,5 | Jyväskylä Saarijärvi |
(81.2 km/h) | ||
4 (40) | Pekka Ala-Nikkola Janne Korpi |
+00:06,9 | Seinäjoki Ilmajoki |
(80.6 km/h) | ||
5 (37) | Anssi Luoma-aho Juha Heinonen |
+00:11,7 | Lapua Seinäjoki |
(79.1 km/h) | ||
6 (42) | Juha Kaipainen Heli Kortelainen |
+00:15,6 | Laukaa Laukaa |
(78 km/h) | ||
Luokka 18 / SENIORIT yli 50 V. 4 WD | ||||||
1 (43) | Arto Viinikka Kimmo Väinämö |
04:29,1 | Oulu Oulu |
(80.3 km/h) | ||
Luokka 19 / ALOITTELIJA luokka MAX. 5 kilp. ajaneet | ||||||
1 (44) | Henri Salo Antti Haapala |
04:19,0 | Oulu Oulu |
(83.4 km/h) | ||
2 (48) | Eemil Hosionaho Mikko Mastokangas |
+00:07,4 | Nivala Nivala |
(81.2 km/h) | ||
3 (46) | Ville Jalkanen Joni Tuppurainen |
+00:10,4 | Säkinmäki Lievestuore |
(80.3 km/h) | ||
4 (49) | Jeremia Hosionaho ? |
+00:17,3 | Nivala Nivala |
(78.3 km/h) | ||
5 (58) | Toni Helppi Jesse Pyykkö |
+00:21,5 | (77.1 km/h) | |||
6 (55) | Veijo Miettien Teemu Miettinen |
+00:25,1 | (76.1 km/h) | |||
7 (57) | Santtu Pajunpää |
+00:27,0 | (75.5 km/h) | |||
8 (60) | Jani Huuki Rami Överman |
+00:34,8 | (73.7 km/h) | |||
Luokka 20 / JOKKIS SÄÄNNÖN MUKAISET AUTOT (EVK) | ||||||
1 (50) | Harri Mielityinen Petri Pietikäinen |
04:24,5 | Kiuruvesi Kuopio |
(81.8 km/h) | ||
2 (51) | Martti Matikainen |
+00:26,7 | Oulainen |
(74.2 km/h) | ||