Keurusselkä 4.miniralli 25.2.2017 Rallimiehet Ry
Palkintojenjako on tanssisali Emmassa, hotelli Keurusselällä. n. klo.17.30 Keurusselkä 4.miniralli 25.2.2017 Rallimiehet Ry | Tulokset jokaiselta EK:lta luokittain TULOKSET Nopein aika ja häviö 1. aikaan verrattuna |
EK 1 (13,8 km) ek1 | ||||||
Luokka 1 / Naiset 2 wd | ||||||
1 (1) | Minna Lindroos Ville Lehtonen |
11:25,4 | Jämsä Kuhmoinen |
(68.3 km/h) | ||
2 (2) | Mia Lainpelto Lainpelto Pasi Sironen |
+00:02,6 | Lievestuore Jyväskylä |
(68 km/h) | ||
3 (4) | Henna Kauppinen Eija Hakamäki |
+01:25,8 | Keuruu Keuruu |
(60.7 km/h) | ||
4 (3) | Anne Tapola Juuso Väänänen |
+02:23,1 | Kouvola Joensuu |
(56.5 km/h) | ||
Luokka 2 / Klassik <81 alle 1050 cc | ||||||
1 (10) | Jukka Kokkonen Janne Karhunen |
11:58,9 | Lievestuore Tampere |
(65.2 km/h) | ||
2 (6) | Raine Lepoaho Petri Fromholdt |
+00:49,1 | Keuruu Helsinki |
(60.9 km/h) | ||
3 (11) | Veijo Ylimys Jari Hakala |
+01:18,9 | Virrat Virrat |
(58.7 km/h) | ||
4 (8) | Jyrki Rantanen Elina Rantanen |
+01:22,6 | Lempäälä Lempäälä |
(58.4 km/h) | ||
5 (9) | Mikko Koivusalo Marko Rajamäki |
+01:38,5 | Ylistaro Ylistaro |
(57.3 km/h) | ||
6 (7) | Ilkka Leisten Juha Ravolainen |
+01:47,8 | Hankasalmi Myhinpää |
(56.7 km/h) | ||
7 (12) | veli matti uotila |
+09:10,8 | mänttä |
(36.9 km/h) | ||
Luokka 3 / Klassik <81 alle 1350 cc | ||||||
1 (14) | Paavo Virtanen Markus Virtanen |
11:56,1 | Jyväskylä Jyväskylä |
(65.4 km/h) | ||
2 (15) | Heikki Välikoski Harri Helin |
+00:04,6 | Vilppula Mänttä |
(65 km/h) | ||
3 (16) | Pekka Anttonen Miliza Anttonen |
+00:05,1 | Kerimäki Kerimäki |
(64.9 km/h) | ||
4 (18) | Jukka Eteläniemi Anssi Haapamäki |
+00:34,3 | Virrat Virrat |
(62.4 km/h) | ||
5 (17) | Jari Jalonen Jesse Venho |
+00:34,4 | Kuusjoki Kuusjoki |
(62.4 km/h) | ||
6 (19) | juha heikkilä joonas ahonen |
+00:42,6 | jämsänkoski jämsänkoski |
(61.7 km/h) | ||
7 (13) | Janne Pietikäinen Petri Pousi |
+00:55,4 | Jämsä Jämsä |
(60.7 km/h) | ||
Luokka 4 / Klassik <81 alle 1650 cc | ||||||
1 (20) | Raimo Linden Jouni Leppälahti |
11:36,4 | Koskenpää Mänttä |
(67.2 km/h) | ||
2 (21) | Jari Tukiainen Jussi Särkkä |
+00:48,1 | Keuruu Keuruu |
(62.9 km/h) | ||
3 (22) | Pekka Päiviö |
+01:17,7 | Kellokoski |
(60.5 km/h) | ||
Luokka 5 / Klassik <81 yli 1650 cc | ||||||
1 (25) | Jari Nurminen Kari Laukkanen |
11:05,4 | Juokslahti Helsinki |
(70.4 km/h) | ||
2 (26) | Rainer Vesiaho Julia Vesiaho |
+00:04,3 | Saarijärvi Saarijärvi |
(70 km/h) | ||
3 (24) | Erik Parkkonen Markku Heinävaara |
+01:03,2 | Lievestuore Jyväskylä |
(64.3 km/h) | ||
4 (23) | Eetu Ekonen Jarmo Viinikainen |
+08:17,7 | Puuppola |
(40.2 km/h) | ||
Luokka 6 / Klassik 82-90 alle 1650 cc | ||||||
1 (27) | Hannu Nieminen Pentti Merikivi |
27:37,5 | Vilppula Tampere |
(28.2 km/h) | ||
Luokka 7 / Klassik 82-90 yli 1650 cc | ||||||
1 (28) | Kari Mutkala Mutkala ilm.myöhemmin |
11:56,1 | Joutsa |
(65.4 km/h) | ||
2 (30) | Pirkka Syvänoro Jukka Seppä |
+00:27,3 | Petäjävesi Jyväskylä |
(63 km/h) | ||
Luokka 8 / Nuoret 15-18 v 2 wd alle 1650 cc | ||||||
1 (31) | Juuso Tukiainen Juho Tukiainen |
11:28,4 | Keuruu Keuruu |
(68 km/h) | ||
2 (34) | Roope Suomalainen Petri Suomalainen |
+00:03,7 | Ummeljoki Ummeljoki |
(67.6 km/h) | ||
3 (36) | Niko Kalmi Janne Saarelainen |
+00:08,0 | Vantaa Vantaa |
(67.2 km/h) | ||
4 (42) | Juho Silvennoinen Teemu Silvennoinen |
+01:02,2 | Savonlinna Varkaus |
(62.4 km/h) | ||
5 (43) | Atte Vähämaa Tomi Kankus |
+01:09,0 | Hausjärvi Janakkala |
(61.8 km/h) | ||
6 (38) | Tino Tanninen Jorma Keinonen |
+01:33,3 | Mänttä Mänttä |
(59.9 km/h) | ||
7 (32) | Walle Pajuoja Pajuoja Janne-Petteri Kinnari |
+01:37,3 | Laihia Laihia |
(59.6 km/h) | ||
8 (35) | Joona Kamppila Arto Väätänen |
+01:49,5 | Orivesi Tampere |
(58.7 km/h) | ||
9 (40) | Oona Kastren Hannu Lamminen |
+02:29,1 | Kokkola kontiolahti |
(55.9 km/h) | ||
10 (39) | Tuukka Kinnunen Juuso Hötti |
+02:58,4 | Karttula Kuopio |
(54 km/h) | ||
11 (41) | Maija Ritonen Petri Ritonen |
+04:28,6 | Tampere Tampere |
(48.9 km/h) | ||
Luokka 9 / Vakio ja n alle 1600 cc | ||||||
1 (48) | Juha-Pekka Perämäki Sini Ilvesaho |
11:02,7 | Virrat Virrat |
(70.7 km/h) | ||
2 (47) | Tuomo Vanhala Janne Palander |
+00:05,9 | Porvoo Porvoo |
(70.1 km/h) | ||
3 (49) | Jouni Ylennysmäki Arto Niininen |
+00:47,8 | Toivakka Puuppola |
(65.9 km/h) | ||
4 (46) | Santeri Kotamäki |
+00:49,9 | Saarijärvi |
(65.7 km/h) | ||
5 (45) | Juho Nykänen Matias Peippo |
+00:53,0 | Mänttä Helsinki |
(65.5 km/h) | ||
6 (50) | Jari Päivärinta Pasi Nikkilä |
+01:01,1 | Keuruu Keuruu |
(64.7 km/h) | ||
7 (52) | Jussi Kärpijoki Joona Paunukoski |
+01:03,2 | Lieto Tampere |
(64.6 km/h) | ||
8 (58) | Jarmo Mursula Juha-Pekka Kulmala |
+01:07,8 | Seinäjoki Seinäjoki |
(64.1 km/h) | ||
9 (54) | Tomi Jutila Tuukka Ulvila |
+01:11,0 | Jämsä Jyväskylä |
(63.8 km/h) | ||
10 (51) | Jussi Koskinen Riikka Hokkanen |
+01:23,6 | Ylöjärvi Jyväskylä |
(62.7 km/h) | ||
11 (59) | Marko Mäkelä Tapio Kotiranta |
+01:26,4 | Orivesi Juupajoki |
(62.5 km/h) | ||
12 (61) | Tomi Mäkinen Riku Kasurinen |
+01:29,6 | Nokia Lempäälä |
(62.2 km/h) | ||
13 (57) | Kimmo Koskinen Rami Lehtimaa |
+01:39,9 | Ylöjärvi Ylöjärvi |
(61.4 km/h) | ||
14 (53) | Timo Valkama Juha Lehtinen |
+01:46,8 | Kangasala Kämmenniemi |
(60.9 km/h) | ||
Luokka 10 / HR alle 1400 cc | ||||||
1 (68) | Kimmo Kurkinen Jouni Lampinen |
11:48,8 | Säynätsalo Jämsänkoski |
(66.1 km/h) | ||
2 (66) | Kai Pekka Pihlman Juho Muurainen |
+00:17,5 | Orivesi Jyväskylä |
(64.5 km/h) | ||
3 (64) | jukka melanen jaana lahtinen |
+00:48,8 | mänttä mänttä |
(61.8 km/h) | ||
4 (67) | mikko salo satu munkki |
+01:05,8 | isokyrö isokyrö |
(60.5 km/h) | ||
5 (62) | Veli-Pekka Muurainen Ahti Viitanen |
+04:11,5 | Jyväskylä Petäjävesi |
(48.8 km/h) | ||
Luokka 11 / HR alle 1650 cc | ||||||
1 (79) | Tuomas Kamila Joni Mäkinen |
10:32,1 | (74.1 km/h) | |||
2 (78) | Tomi Mäkinen Juha Alanen |
+00:29,4 | Laihia Isokyrö |
(70.8 km/h) | ||
3 (77) | Toni Joensuu Kim Santala |
+00:46,5 | Juupajoki Juupajoki |
(69 km/h) | ||
4 (71) | Joni Savonen Sami Mylläri |
+00:52,6 | Kokkola Ylistaro |
(68.4 km/h) | ||
5 (76) | Mika Hautaniemi Arto Ala-Kokkila |
+00:52,7 | Kuortane Kuortane |
(68.4 km/h) | ||
6 (69) | JANI SIPILÄ PASI SAVILAHTI |
+00:58,8 | JÄMSÄ mänttä |
(67.8 km/h) | ||
7 (72) | janne Kastren Marko kangas |
+01:29,0 | Kokkola Kokkola |
(64.9 km/h) | ||
8 (74) | Santtu Pajunpää Ari Rahkonen |
+01:41,6 | Lohtaja Ullava |
(63.8 km/h) | ||
9 (73) | Keijo Rantanen Juha Laine |
+01:43,3 | Ruovesi |
(63.7 km/h) | ||
10 (75) | Hannu Koivula Veijo Järvi |
+02:23,0 | Seinäjoki Seinäjoki |
(60.4 km/h) | ||
Luokka 12 / HR alle 2050 cc | ||||||
1 (81) | Tomi Tukiainen Tukiainen Mikko Pohjanharju |
10:21,9 | Keuruu Keuruu |
(75.4 km/h) | ||
2 (82) | Henri Tuomisto Jukka Rasi |
+00:27,6 | Keuruu Jyväskylä |
(72.1 km/h) | ||
3 (80) | Juha Hartikainen Veli-pekka Hynynen |
+00:37,1 | Iisalmi Iisalmi |
(71 km/h) | ||
4 (84) | Olli Rämänen Juhani Hokkanen |
+00:38,4 | Jyväskylä Laukaa |
(70.9 km/h) | ||
5 (90) | Santeri Mäkinen Severi Mäkinen |
+00:40,2 | Petäjävesi Petäjävesi |
(70.7 km/h) | ||
6 (103) | Marko Makkonen Kari-Matti Ruhanen |
+00:46,6 | Vieremä Iisalmi |
(70.1 km/h) | ||
7 (87) | Tomi Kankaanpää Pauli Kankaanpää |
+00:50,3 | Seinäjoki Seinäjoki |
(69.6 km/h) | ||
8 (96) | Nico Valkonen Jonna-Julia Valme |
+00:56,0 | Jyväskylä Lieto |
(69.1 km/h) | ||
9 (91) | Teuvo Tuhkio Teppo Väärämäki |
+00:56,9 | Multia Multia |
(69 km/h) | ||
10 (101) | Harri Mielityinen Hannu Oksanen |
+00:57,4 | Kiuruvesi |
(68.9 km/h) | ||
11 (95) | Samuel Uusitalo Mikael Uusitalo |
+01:03,8 | Tervajoki |
(68.3 km/h) | ||
12 (86) | Tomi Riihimäki Tero Riihimäki |
+01:05,8 | Isokyrö Isokyrö |
(68.1 km/h) | ||
13 (88) | Tero Syvänoro Mika Kauppinen |
+01:14,2 | (67.2 km/h) | |||
14 (60) | Teemu Yli-Rantala Asko Yli-Rantala |
+01:23,6 | Kuortane Kuortane |
(66.4 km/h) | ||
15 (99) | Hannu Pietiläinen Ismo Pietiläinen |
+01:28,0 | Hankasalmi Jyväskylä |
(66 km/h) | ||
16 (92) | Ville Jalkanen Juha Hakala |
+01:32,7 | Hankasalmi Tampere |
(65.5 km/h) | ||
17 (97) | markus mäenpää harri poola |
+01:36,4 | kauhajoki laihia |
(65.2 km/h) | ||
18 (98) | Erkko Koivurinne Arttu Keskinen |
+02:16,5 | Ylöjärvi Tampere |
(61.7 km/h) | ||
19 (102) | Janne Räsänen Jaana Närhi |
+02:20,6 | Kajaani Kajaani |
(61.4 km/h) | ||
20 (93) | Sami Tuomainen Mirjami Rautiainen |
+02:28,6 | Jämsä Jämsä |
(60.8 km/h) | ||
21 (94) | Petri Saari Janne Pitkänen |
+09:27,9 | Kuortane Kuortane |
(39.4 km/h) | ||
Luokka 13 / HR yli 2050 cc | ||||||
1 (107) | Jussi Myllyntaus Juha Pelkonen |
11:34,9 | Korpilahti Jyväskylä |
(67.4 km/h) | ||
2 (106) | Aki Ala-Varvi Pasi Ala-Varvi |
+00:03,2 | Ilmajoki Ilmajoki |
(67 km/h) | ||
3 (109) | Jari Muhonen Juuso Runnakko |
+00:17,6 | Kokkola Kokkola |
(65.7 km/h) | ||
4 (129) | tomi malja mikko pehkonen |
+00:27,6 | juuka valtimo |
(64.8 km/h) | ||
5 (120) | Joni Kohonen Severi Kohonen |
+00:45,4 | Mänttä Mänttä |
(63.2 km/h) | ||
6 (121) | Markku Nikkola Karri Hietakangas |
+00:49,0 | Kauhajoki Peräseinäjoki |
(63 km/h) | ||
7 (130) | Ville Erving Pentti Erving |
+00:49,6 | Laihia Laihia |
(62.9 km/h) | ||
8 (128) | Pasi Kämäräinen Risto Kuonanoja |
+00:51,8 | Kiuruvesi Kiuruvesi |
(62.7 km/h) | ||
9 (104) | Ari-petteri Pohjaniemi Joel Viiankorpi |
+01:11,7 | Lahti Jämsä |
(61.1 km/h) | ||
10 (119) | Mika Möller Aki Uuttera |
+01:32,6 | Jämsä Keuruu |
(59.5 km/h) | ||
11 (127) | Timo Jokinen Toni Siponen |
+01:49,7 | Okskulma Vaajakoski |
(58.2 km/h) | ||
12 (117) | mikael hannula kimmo peltola |
+02:26,8 | seinäjoki jurva |
(55.6 km/h) | ||
13 (126) | Marko Noronen Jouni Noronen |
+02:34,5 | Jyväskylä Jyväskylä |
(55.1 km/h) | ||
14 (105) | Arto Malinen Kirsi Malinen |
+02:37,8 | Hirsilä Hirsilä |
(54.9 km/h) | ||
15 (124) | tero winter mira lepistö |
+02:40,8 | seinäjoki seinäjoki |
(54.7 km/h) | ||
16 (115) | Lauri Salminen Sami Palomäki |
+03:18,5 | Suolahti Keuruu |
(52.4 km/h) | ||
17 (114) | Jarkko Huttunen Hannu Heinonen |
+04:15,1 | Iisalmi Iisalmi |
(49.3 km/h) | ||
18 (123) | Sami Laurila Matias Vistinmäki |
+05:31,8 | Pedersöde Alahärmä |
(45.6 km/h) | ||
19 (108) | Janne Karkkula Severi Sarkkola |
+07:35,2 | Hauho Hauho |
(40.7 km/h) | ||
20 (112) | Joni Keskinen Jarmo Siekkinen |
+13:38,1 | Nurmo Kauhava |
(30.9 km/h) | ||
21 (110) | Jaakko Lavio Pekka Kuukka |
+14:24,8 | Hassi Kääpälä |
(30 km/h) | ||
Luokka 14 / Senior 2 wd | ||||||
1 (135) | Kai Jäntti Hannu Mäki-Ikola |
11:06,3 | Siuro Ylihärmä |
(70.3 km/h) | ||
2 (141) | Pekka Ala-Nikkola Heikki Ala-Nikkola |
+00:32,9 | Seinäjoki Vantaa |
(67 km/h) | ||
3 (138) | Juhani Räkköläinen Tuukka Räkköläinen |
+00:43,7 | Virrat Virrat |
(65.9 km/h) | ||
4 (140) | marko Tähkä Jukka Tähkä |
+00:44,3 | loviisa loviisa |
(65.9 km/h) | ||
5 (132) | Juha Kaipainen Harri Parkkonen |
+00:44,8 | Laukaa Lievestuore |
(65.8 km/h) | ||
6 (139) | Rauno Jaakkola Jani Jaakkola |
+01:26,3 | Joutsa Jyväskylä |
(62.2 km/h) | ||
7 (133) | Jukka Lehtinen Harri Lindgren |
+01:26,4 | Jämsänkoski Korpilahti |
(62.2 km/h) | ||
8 (137) | Jorma Isotalo Jouni Aalto |
+01:55,2 | Espoo Nurmijärvi |
(59.9 km/h) | ||
9 (131) | Harras Lindroos Pekka Koponen |
+02:20,2 | Jämsä |
(58.1 km/h) | ||
10 (136) | Jorma Ekman Arsi Kaarakainen |
+00:54:39,8 | Jyväskylä Saarijärvi |
(11.9 km/h) | ||
Luokka 15 / Turbo 2wd cc ja polttoaine vapaa | ||||||
1 (145) | Jarno Puupponen Jani Hakanen |
11:33,2 | Palokka Muurame |
(67.5 km/h) | ||
2 (144) | Mikko Suvinen Ari Jokinen |
+00:21,6 | Kolho Mänttä |
(65.5 km/h) | ||
3 (143) | Jari Saarikoski Jukka Västilä |
+00:22,7 | Kauhajoki Isojoki |
(65.5 km/h) | ||
4 (147) | Olli Jääskeläinen Sami Korhonen |
+00:30,8 | Nilsiä Siilinjärvi |
(64.6 km/h) | ||
5 (146) | Joni Hiipakka Tuomo Keski-Nikkola |
+20:47,4 | Jurva Jurva |
(24.1 km/h) | ||
Luokka 16 / Klassik 4wd alle 95 vm. / cc vapaa | ||||||
1 (150) | Antti Holtinkoski Jenni Perälä |
11:01,2 | Hämeenlinna Hämeenlinna |
(70.8 km/h) | ||
2 (149) | Jarmo Leppänen Kari Salminen |
+01:15,5 | Palokka Palokka |
(63.6 km/h) | ||
3 (148) | Hannu Wallinheimo Jouko Vaskelainen |
+02:02,2 | Jyväskylä Jyväskylä |
(59.8 km/h) | ||
Luokka 17 / 4 wd vm. /cc vapaa | ||||||
1 (152) | Veli-Matti Saarelainen Minna Liiri |
10:23,3 | (75.1 km/h) | |||
2 (154) | Kalle Nyblom Jari Suontausta |
+00:19,4 | Nokia Nokia |
(72.9 km/h) | ||
3 (158) | Miikka Saari Petri Haapala |
+00:53,1 | Seinäjoki Ilmajoki |
(69.2 km/h) | ||
4 (155) | Jukka Holtinkoski Jarmo Holtinkoski |
+01:46,3 | Hämeenlinna Oulu |
(64.2 km/h) | ||
5 (153) | Timo Mäki-Ikola Ilkka Seppälä |
+06:08,9 | Ylihärmä Pirkkala |
(47.2 km/h) | ||
6 (160) | Ossi Viljanen Sami Niemistö |
+25:50,3 | Seinäjoki Seinäjoki |
(21.5 km/h) | ||
Luokka 18 / Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet | ||||||
1 (176) | Matias Oksanen Ari-Pekka Siekkinen |
11:05,1 | (70.4 km/h) | |||
2 (162) | Kai Hukkanen Ilkka Manier |
+00:26,2 | Jyväskylä Keuruu |
(67.7 km/h) | ||
3 (164) | Jari Viitasaari Timo Virtanen |
+00:27,4 | Urjala Urjala |
(67.6 km/h) | ||
4 (163) | jani parkkonen esa puupponen |
+00:41,6 | Lievestuore ruuhimäki |
(66.3 km/h) | ||
5 (173) | Pasi Mäkinen Sami Talso |
+00:59,3 | Laihia Laihia |
(64.6 km/h) | ||
6 (169) | Henri Taivalantti Kimmo Taivalantti |
+00:59,7 | Mikkeli Mikkeli |
(64.6 km/h) | ||
7 (170) | Mirco Ilminen Veeti Toivola |
+01:09,1 | petäjävesi petäjävesi |
(63.8 km/h) | ||
8 (171) | Timo Ahonen Aki Ahonen |
+01:17,2 | Mänttä Mänttä |
(63.1 km/h) | ||
9 (172) | Ville Pulkkinen Veera Kovanen |
+01:20,6 | Mänttä Mänttä |
(62.8 km/h) | ||
10 (165) | juhani kristian koski jarkko ruutiainen |
+01:28,7 | jurva jurva |
(62.2 km/h) | ||
11 (168) | Jani Karppi Tero Karppi |
+02:22,4 | Nilsiä Juankoski |
(58 km/h) | ||
12 (166) | Joonas Tonteri Tatu Mutkala |
+02:24,9 | Joutsa Joutsa |
(57.8 km/h) | ||
EK 2 (8,1 km) Ek 2 | ||||||
Luokka 1 / Naiset 2 wd | ||||||
1 (2) | Mia Lainpelto Lainpelto Pasi Sironen |
06:14,0 | Lievestuore Jyväskylä |
(77 km/h) | ||
2 (4) | Henna Kauppinen Eija Hakamäki |
+00:36,0 | Keuruu Keuruu |
(70.2 km/h) | ||
3 (1) | Minna Lindroos Ville Lehtonen |
+00:57,0 | Jämsä Kuhmoinen |
(66.8 km/h) | ||
4 (3) | Anne Tapola Juuso Väänänen |
+02:01,0 | Kouvola Joensuu |
(58.2 km/h) | ||
Luokka 2 / Klassik <81 alle 1050 cc | ||||||
1 (10) | Jukka Kokkonen Janne Karhunen |
06:38,0 | Lievestuore Tampere |
(72.4 km/h) | ||
2 (6) | Raine Lepoaho Petri Fromholdt |
+00:34,0 | Keuruu Helsinki |
(66.7 km/h) | ||
3 (8) | Jyrki Rantanen Elina Rantanen |
+00:46,0 | Lempäälä Lempäälä |
(64.9 km/h) | ||
4 (9) | Mikko Koivusalo Marko Rajamäki |
+00:46,0 | Ylistaro Ylistaro |
(64.9 km/h) | ||
5 (11) | Veijo Ylimys Jari Hakala |
+00:51,0 | Virrat Virrat |
(64.1 km/h) | ||
6 (7) | Ilkka Leisten Juha Ravolainen |
+00:55,0 | Hankasalmi Myhinpää |
(63.6 km/h) | ||
7 (12) | veli matti uotila |
+03:15,0 | mänttä |
(48.6 km/h) | ||
Luokka 3 / Klassik <81 alle 1350 cc | ||||||
1 (14) | Paavo Virtanen Markus Virtanen |
06:35,0 | Jyväskylä Jyväskylä |
(72.9 km/h) | ||
2 (15) | Heikki Välikoski Harri Helin |
+00:19,0 | Vilppula Mänttä |
(69.6 km/h) | ||
3 (19) | juha heikkilä joonas ahonen |
+00:21,0 | jämsänkoski jämsänkoski |
(69.2 km/h) | ||
4 (16) | Pekka Anttonen Miliza Anttonen |
+00:38,0 | Kerimäki Kerimäki |
(66.5 km/h) | ||
5 (18) | Jukka Eteläniemi Anssi Haapamäki |
+00:38,0 | Virrat Virrat |
(66.5 km/h) | ||
6 (17) | Jari Jalonen Jesse Venho |
+00:47,0 | Kuusjoki Kuusjoki |
(65.2 km/h) | ||
7 (13) | Janne Pietikäinen Petri Pousi |
+00:48,0 | Jämsä Jämsä |
(65 km/h) | ||
Luokka 4 / Klassik <81 alle 1650 cc | ||||||
1 (20) | Raimo Linden Jouni Leppälahti |
06:28,0 | Koskenpää Mänttä |
(74.2 km/h) | ||
2 (21) | Jari Tukiainen Jussi Särkkä |
+00:40,0 | Keuruu Keuruu |
(67.3 km/h) | ||
3 (22) | Pekka Päiviö |
+00:45,0 | Kellokoski |
(66.5 km/h) | ||
Luokka 5 / Klassik <81 yli 1650 cc | ||||||
1 (25) | Jari Nurminen Kari Laukkanen |
05:55,0 | Juokslahti Helsinki |
(81.1 km/h) | ||
2 (26) | Rainer Vesiaho Julia Vesiaho |
+00:08,0 | Saarijärvi Saarijärvi |
(79.3 km/h) | ||
3 (24) | Erik Parkkonen Markku Heinävaara |
+00:42,0 | Lievestuore Jyväskylä |
(72.5 km/h) | ||
4 (23) | Eetu Ekonen Jarmo Viinikainen |
+00:56,0 | Puuppola |
(70.1 km/h) | ||
Luokka 6 / Klassik 82-90 alle 1650 cc | ||||||
1 (27) | Hannu Nieminen Pentti Merikivi |
08:06,0 | Vilppula Tampere |
(59.3 km/h) | ||
Luokka 7 / Klassik 82-90 yli 1650 cc | ||||||
1 (28) | Kari Mutkala Mutkala ilm.myöhemmin |
06:46,0 | Joutsa |
(70.9 km/h) | ||
2 (30) | Pirkka Syvänoro Jukka Seppä |
+00:08,0 | Petäjävesi Jyväskylä |
(69.6 km/h) | ||
Luokka 8 / Nuoret 15-18 v 2 wd alle 1650 cc | ||||||
1 (31) | Juuso Tukiainen Juho Tukiainen |
06:19,0 | Keuruu Keuruu |
(76 km/h) | ||
2 (36) | Niko Kalmi Janne Saarelainen |
+00:05,0 | Vantaa Vantaa |
(75 km/h) | ||
3 (34) | Roope Suomalainen Petri Suomalainen |
+00:06,0 | Ummeljoki Ummeljoki |
(74.8 km/h) | ||
4 (42) | Juho Silvennoinen Teemu Silvennoinen |
+00:31,0 | Savonlinna Varkaus |
(70.2 km/h) | ||
5 (35) | Joona Kamppila Arto Väätänen |
+00:46,0 | Orivesi Tampere |
(67.8 km/h) | ||
6 (38) | Tino Tanninen Jorma Keinonen |
+00:46,0 | Mänttä Mänttä |
(67.8 km/h) | ||
7 (39) | Tuukka Kinnunen Juuso Hötti |
+00:50,0 | Karttula Kuopio |
(67.1 km/h) | ||
8 (41) | Maija Ritonen Petri Ritonen |
+00:58,0 | Tampere Tampere |
(65.9 km/h) | ||
9 (40) | Oona Kastren Hannu Lamminen |
+01:34,0 | Kokkola kontiolahti |
(60.9 km/h) | ||
Luokka 9 / Vakio ja n alle 1600 cc | ||||||
1 (48) | Juha-Pekka Perämäki Sini Ilvesaho |
06:12,0 | Virrat Virrat |
(77.4 km/h) | ||
2 (46) | Santeri Kotamäki |
+00:17,0 | Saarijärvi |
(74 km/h) | ||
3 (45) | Juho Nykänen Matias Peippo |
+00:22,0 | Mänttä Helsinki |
(73.1 km/h) | ||
4 (50) | Jari Päivärinta Pasi Nikkilä |
+00:24,0 | Keuruu Keuruu |
(72.7 km/h) | ||
5 (49) | Jouni Ylennysmäki Arto Niininen |
+00:29,0 | Toivakka Puuppola |
(71.8 km/h) | ||
6 (58) | Jarmo Mursula Juha-Pekka Kulmala |
+00:34,0 | Seinäjoki Seinäjoki |
(70.9 km/h) | ||
7 (54) | Tomi Jutila Tuukka Ulvila |
+00:39,0 | Jämsä Jyväskylä |
(70.1 km/h) | ||
8 (51) | Jussi Koskinen Riikka Hokkanen |
+00:53,0 | Ylöjärvi Jyväskylä |
(67.8 km/h) | ||
9 (57) | Kimmo Koskinen Rami Lehtimaa |
+00:56,0 | Ylöjärvi Ylöjärvi |
(67.3 km/h) | ||
10 (59) | Marko Mäkelä Tapio Kotiranta |
+00:56,0 | Orivesi Juupajoki |
(67.3 km/h) | ||
11 (61) | Tomi Mäkinen Riku Kasurinen |
+00:57,0 | Nokia Lempäälä |
(67.1 km/h) | ||
12 (53) | Timo Valkama Juha Lehtinen |
+01:07,0 | Kangasala Kämmenniemi |
(65.6 km/h) | ||
13 (47) | Tuomo Vanhala Janne Palander |
+02:15,0 | Porvoo Porvoo |
(56.8 km/h) | ||
Luokka 10 / HR alle 1400 cc | ||||||
1 (68) | Kimmo Kurkinen Jouni Lampinen |
06:28,0 | Säynätsalo Jämsänkoski |
(74.2 km/h) | ||
2 (66) | Kai Pekka Pihlman Juho Muurainen |
+00:17,0 | Orivesi Jyväskylä |
(71.1 km/h) | ||
3 (64) | jukka melanen jaana lahtinen |
+00:21,0 | mänttä mänttä |
(70.4 km/h) | ||
4 (67) | mikko salo satu munkki |
+00:32,0 | isokyrö isokyrö |
(68.6 km/h) | ||
5 (62) | Veli-Pekka Muurainen Ahti Viitanen |
+02:11,0 | Jyväskylä Petäjävesi |
(55.5 km/h) | ||
Luokka 11 / HR alle 1650 cc | ||||||
1 (79) | Tuomas Kamila Joni Mäkinen |
05:48,0 | (82.8 km/h) | |||
2 (69) | JANI SIPILÄ PASI SAVILAHTI |
+00:20,0 | JÄMSÄ mänttä |
(78.3 km/h) | ||
3 (76) | Mika Hautaniemi Arto Ala-Kokkila |
+00:28,0 | Kuortane Kuortane |
(76.6 km/h) | ||
4 (77) | Toni Joensuu Kim Santala |
+00:46,0 | Juupajoki Juupajoki |
(73.1 km/h) | ||
5 (72) | janne Kastren Marko kangas |
+00:50,0 | Kokkola Kokkola |
(72.4 km/h) | ||
6 (73) | Keijo Rantanen Juha Laine |
+01:01,0 | Ruovesi |
(70.4 km/h) | ||
7 (71) | Joni Savonen Sami Mylläri |
+01:08,0 | Kokkola Ylistaro |
(69.2 km/h) | ||
8 (74) | Santtu Pajunpää Ari Rahkonen |
+01:24,0 | Lohtaja Ullava |
(66.7 km/h) | ||
9 (75) | Hannu Koivula Veijo Järvi |
+01:38,0 | Seinäjoki Seinäjoki |
(64.6 km/h) | ||
10 (78) | Tomi Mäkinen Juha Alanen |
+04:15,0 | Laihia Isokyrö |
(47.8 km/h) | ||
Luokka 12 / HR alle 2050 cc | ||||||
1 (81) | Tomi Tukiainen Tukiainen Mikko Pohjanharju |
05:40,0 | Keuruu Keuruu |
(84.7 km/h) | ||
2 (82) | Henri Tuomisto Jukka Rasi |
+00:08,0 | Keuruu Jyväskylä |
(82.8 km/h) | ||
3 (80) | Juha Hartikainen Veli-pekka Hynynen |
+00:15,0 | Iisalmi Iisalmi |
(81.1 km/h) | ||
4 (91) | Teuvo Tuhkio Teppo Väärämäki |
+00:24,0 | Multia Multia |
(79.1 km/h) | ||
5 (87) | Tomi Kankaanpää Pauli Kankaanpää |
+00:28,0 | Seinäjoki Seinäjoki |
(78.3 km/h) | ||
6 (86) | Tomi Riihimäki Tero Riihimäki |
+00:32,0 | Isokyrö Isokyrö |
(77.4 km/h) | ||
7 (90) | Santeri Mäkinen Severi Mäkinen |
+00:32,0 | Petäjävesi Petäjävesi |
(77.4 km/h) | ||
8 (84) | Olli Rämänen Juhani Hokkanen |
+00:38,0 | Jyväskylä Laukaa |
(76.2 km/h) | ||
9 (99) | Hannu Pietiläinen Ismo Pietiläinen |
+00:38,0 | Hankasalmi Jyväskylä |
(76.2 km/h) | ||
10 (88) | Tero Syvänoro Mika Kauppinen |
+00:46,0 | (74.6 km/h) | |||
11 (92) | Ville Jalkanen Juha Hakala |
+00:49,0 | Hankasalmi Tampere |
(74 km/h) | ||
12 (60) | Teemu Yli-Rantala Asko Yli-Rantala |
+00:49,0 | Kuortane Kuortane |
(74 km/h) | ||
13 (95) | Samuel Uusitalo Mikael Uusitalo |
+00:54,0 | Tervajoki |
(73.1 km/h) | ||
14 (101) | Harri Mielityinen Hannu Oksanen |
+00:55,0 | Kiuruvesi |
(72.9 km/h) | ||
15 (94) | Petri Saari Janne Pitkänen |
+01:03,0 | Kuortane Kuortane |
(71.5 km/h) | ||
16 (98) | Erkko Koivurinne Arttu Keskinen |
+01:04,0 | Ylöjärvi Tampere |
(71.3 km/h) | ||
17 (97) | markus mäenpää harri poola |
+01:05,0 | kauhajoki laihia |
(71.1 km/h) | ||
18 (102) | Janne Räsänen Jaana Närhi |
+01:27,0 | Kajaani Kajaani |
(67.4 km/h) | ||
19 (103) | Marko Makkonen Kari-Matti Ruhanen |
+02:18,0 | Vieremä Iisalmi |
(60.3 km/h) | ||
Luokka 13 / HR yli 2050 cc | ||||||
1 (110) | Jaakko Lavio Pekka Kuukka |
06:06,0 | Hassi Kääpälä |
(78.7 km/h) | ||
2 (117) | mikael hannula kimmo peltola |
+00:02,0 | seinäjoki jurva |
(78.3 km/h) | ||
3 (123) | Sami Laurila Matias Vistinmäki |
+00:03,0 | Pedersöde Alahärmä |
(78 km/h) | ||
4 (119) | Mika Möller Aki Uuttera |
+00:12,0 | Jämsä Keuruu |
(76.2 km/h) | ||
5 (115) | Lauri Salminen Sami Palomäki |
+00:13,0 | Suolahti Keuruu |
(76 km/h) | ||
6 (108) | Janne Karkkula Severi Sarkkola |
+00:16,0 | Hauho Hauho |
(75.4 km/h) | ||
7 (124) | tero winter mira lepistö |
+00:19,0 | seinäjoki seinäjoki |
(74.8 km/h) | ||
8 (130) | Ville Erving Pentti Erving |
+00:22,0 | Laihia Laihia |
(74.2 km/h) | ||
9 (107) | Jussi Myllyntaus Juha Pelkonen |
+00:25,0 | Korpilahti Jyväskylä |
(73.7 km/h) | ||
10 (109) | Jari Muhonen Juuso Runnakko |
+00:25,0 | Kokkola Kokkola |
(73.7 km/h) | ||
11 (105) | Arto Malinen Kirsi Malinen |
+00:31,0 | Hirsilä Hirsilä |
(72.5 km/h) | ||
12 (126) | Marko Noronen Jouni Noronen |
+00:31,0 | Jyväskylä Jyväskylä |
(72.5 km/h) | ||
13 (127) | Timo Jokinen Toni Siponen |
+00:31,0 | Okskulma Vaajakoski |
(72.5 km/h) | ||
14 (106) | Aki Ala-Varvi Pasi Ala-Varvi |
+00:32,0 | Ilmajoki Ilmajoki |
(72.4 km/h) | ||
15 (128) | Pasi Kämäräinen Risto Kuonanoja |
+00:35,0 | Kiuruvesi Kiuruvesi |
(71.8 km/h) | ||
16 (114) | Jarkko Huttunen Hannu Heinonen |
+00:36,0 | Iisalmi Iisalmi |
(71.6 km/h) | ||
17 (129) | tomi malja mikko pehkonen |
+00:40,0 | juuka valtimo |
(70.9 km/h) | ||
18 (120) | Joni Kohonen Severi Kohonen |
+00:43,0 | Mänttä Mänttä |
(70.4 km/h) | ||
19 (121) | Markku Nikkola Karri Hietakangas |
+00:47,0 | Kauhajoki Peräseinäjoki |
(69.7 km/h) | ||
20 (104) | Ari-petteri Pohjaniemi Joel Viiankorpi |
+01:05,0 | Lahti Jämsä |
(66.8 km/h) | ||
Luokka 14 / Senior 2 wd | ||||||
1 (135) | Kai Jäntti Hannu Mäki-Ikola |
06:04,0 | Siuro Ylihärmä |
(79.1 km/h) | ||
2 (132) | Juha Kaipainen Harri Parkkonen |
+00:12,0 | Laukaa Lievestuore |
(76.6 km/h) | ||
3 (140) | marko Tähkä Jukka Tähkä |
+00:20,0 | loviisa loviisa |
(75 km/h) | ||
4 (138) | Juhani Räkköläinen Tuukka Räkköläinen |
+00:31,0 | Virrat Virrat |
(72.9 km/h) | ||
5 (133) | Jukka Lehtinen Harri Lindgren |
+00:55,0 | Jämsänkoski Korpilahti |
(68.7 km/h) | ||
6 (139) | Rauno Jaakkola Jani Jaakkola |
+00:58,0 | Joutsa Jyväskylä |
(68.2 km/h) | ||
7 (141) | Pekka Ala-Nikkola Heikki Ala-Nikkola |
+01:02,0 | Seinäjoki Vantaa |
(67.6 km/h) | ||
8 (131) | Harras Lindroos Pekka Koponen |
+01:11,0 | Jämsä |
(66.2 km/h) | ||
9 (137) | Jorma Isotalo Jouni Aalto |
+01:20,0 | Espoo Nurmijärvi |
(64.9 km/h) | ||
Luokka 15 / Turbo 2wd cc ja polttoaine vapaa | ||||||
1 (146) | Joni Hiipakka Tuomo Keski-Nikkola |
06:12,0 | Jurva Jurva |
(77.4 km/h) | ||
2 (145) | Jarno Puupponen Jani Hakanen |
+00:09,0 | Palokka Muurame |
(75.6 km/h) | ||
3 (147) | Olli Jääskeläinen Sami Korhonen |
+00:23,0 | Nilsiä Siilinjärvi |
(72.9 km/h) | ||
4 (144) | Mikko Suvinen Ari Jokinen |
+00:25,0 | Kolho Mänttä |
(72.5 km/h) | ||
5 (143) | Jari Saarikoski Jukka Västilä |
+00:45,0 | Kauhajoki Isojoki |
(69.1 km/h) | ||
Luokka 16 / Klassik 4wd alle 95 vm. / cc vapaa | ||||||
1 (148) | Hannu Wallinheimo Jouko Vaskelainen |
07:13,0 | Jyväskylä Jyväskylä |
(66.5 km/h) | ||
Luokka 17 / 4 wd vm. /cc vapaa | ||||||
1 (155) | Jukka Holtinkoski Jarmo Holtinkoski |
05:41,0 | Hämeenlinna Oulu |
(84.5 km/h) | ||
2 (154) | Kalle Nyblom Jari Suontausta |
+00:01,0 | Nokia Nokia |
(84.2 km/h) | ||
3 (152) | Veli-Matti Saarelainen Minna Liiri |
+00:06,0 | (83 km/h) | |||
4 (153) | Timo Mäki-Ikola Ilkka Seppälä |
+00:23,0 | Ylihärmä Pirkkala |
(79.1 km/h) | ||
5 (158) | Miikka Saari Petri Haapala |
+00:29,0 | Seinäjoki Ilmajoki |
(77.8 km/h) | ||
Luokka 18 / Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet | ||||||
1 (176) | Matias Oksanen Ari-Pekka Siekkinen |
06:07,0 | (78.5 km/h) | |||
2 (164) | Jari Viitasaari Timo Virtanen |
+00:18,0 | Urjala Urjala |
(74.8 km/h) | ||
3 (173) | Pasi Mäkinen Sami Talso |
+00:23,0 | Laihia Laihia |
(73.8 km/h) | ||
4 (163) | jani parkkonen esa puupponen |
+00:27,0 | Lievestuore ruuhimäki |
(73.1 km/h) | ||
5 (170) | Mirco Ilminen Veeti Toivola |
+00:30,0 | petäjävesi petäjävesi |
(72.5 km/h) | ||
6 (171) | Timo Ahonen Aki Ahonen |
+00:37,0 | Mänttä Mänttä |
(71.3 km/h) | ||
7 (169) | Henri Taivalantti Kimmo Taivalantti |
+00:38,0 | Mikkeli Mikkeli |
(71.1 km/h) | ||
8 (162) | Kai Hukkanen Ilkka Manier |
+00:40,0 | Jyväskylä Keuruu |
(70.8 km/h) | ||
9 (166) | Joonas Tonteri Tatu Mutkala |
+00:45,0 | Joutsa Joutsa |
(69.9 km/h) | ||
10 (165) | juhani kristian koski jarkko ruutiainen |
+00:50,0 | jurva jurva |
(69.1 km/h) | ||
11 (172) | Ville Pulkkinen Veera Kovanen |
+00:53,0 | Mänttä Mänttä |
(68.6 km/h) | ||
12 (168) | Jani Karppi Tero Karppi |
+01:01,0 | Nilsiä Juankoski |
(67.3 km/h) | ||
EK 3 (13,8 km) EK3 | ||||||
Luokka 1 / Naiset 2 wd | ||||||
1 (2) | Mia Lainpelto Lainpelto Pasi Sironen |
12:03,3 | Lievestuore Jyväskylä |
(64.7 km/h) | ||
2 (4) | Henna Kauppinen Eija Hakamäki |
+05:34,5 | Keuruu Keuruu |
(44.3 km/h) | ||
Luokka 2 / Klassik <81 alle 1050 cc | ||||||
1 (10) | Jukka Kokkonen Janne Karhunen |
12:38,4 | Lievestuore Tampere |
(61.7 km/h) | ||
2 (9) | Mikko Koivusalo Marko Rajamäki |
+00:36,4 | Ylistaro Ylistaro |
(58.9 km/h) | ||
3 (11) | Veijo Ylimys Jari Hakala |
+00:53,9 | Virrat Virrat |
(57.6 km/h) | ||
4 (6) | Raine Lepoaho Petri Fromholdt |
+01:07,7 | Keuruu Helsinki |
(56.7 km/h) | ||
5 (8) | Jyrki Rantanen Elina Rantanen |
+01:36,4 | Lempäälä Lempäälä |
(54.8 km/h) | ||
6 (7) | Ilkka Leisten Juha Ravolainen |
+01:49,2 | Hankasalmi Myhinpää |
(54 km/h) | ||
7 (12) | veli matti uotila |
+02:58,2 | mänttä |
(50 km/h) | ||
Luokka 3 / Klassik <81 alle 1350 cc | ||||||
1 (14) | Paavo Virtanen Markus Virtanen |
12:10,1 | Jyväskylä Jyväskylä |
(64.1 km/h) | ||
2 (15) | Heikki Välikoski Harri Helin |
+00:23,5 | Vilppula Mänttä |
(62.2 km/h) | ||
3 (16) | Pekka Anttonen Miliza Anttonen |
+00:38,2 | Kerimäki Kerimäki |
(60.9 km/h) | ||
4 (19) | juha heikkilä joonas ahonen |
+01:05,7 | jämsänkoski jämsänkoski |
(58.9 km/h) | ||
5 (17) | Jari Jalonen Jesse Venho |
+01:11,6 | Kuusjoki Kuusjoki |
(58.4 km/h) | ||
6 (13) | Janne Pietikäinen Petri Pousi |
+01:24,3 | Jämsä Jämsä |
(57.5 km/h) | ||
7 (18) | Jukka Eteläniemi Anssi Haapamäki |
+04:36,7 | Virrat Virrat |
(46.5 km/h) | ||
Luokka 4 / Klassik <81 alle 1650 cc | ||||||
1 (20) | Raimo Linden Jouni Leppälahti |
12:44,2 | Koskenpää Mänttä |
(61.3 km/h) | ||
2 (21) | Jari Tukiainen Jussi Särkkä |
+00:12,4 | Keuruu Keuruu |
(60.3 km/h) | ||
3 (22) | Pekka Päiviö |
+24:49,4 | Kellokoski |
(20.8 km/h) | ||
Luokka 5 / Klassik <81 yli 1650 cc | ||||||
1 (25) | Jari Nurminen Kari Laukkanen |
11:17,6 | Juokslahti Helsinki |
(69.1 km/h) | ||
2 (26) | Rainer Vesiaho Julia Vesiaho |
+00:08,1 | Saarijärvi Saarijärvi |
(68.3 km/h) | ||
3 (23) | Eetu Ekonen Jarmo Viinikainen |
+00:38,6 | Puuppola |
(65.4 km/h) | ||
4 (24) | Erik Parkkonen Markku Heinävaara |
+01:02,8 | Lievestuore Jyväskylä |
(63.2 km/h) | ||
Luokka 6 / Klassik 82-90 alle 1650 cc | ||||||
1 (27) | Hannu Nieminen Pentti Merikivi |
15:55,0 | Vilppula Tampere |
(49 km/h) | ||
Luokka 7 / Klassik 82-90 yli 1650 cc | ||||||
1 (28) | Kari Mutkala Mutkala ilm.myöhemmin |
12:21,8 | Joutsa |
(63.2 km/h) | ||
2 (30) | Pirkka Syvänoro Jukka Seppä |
+01:05,2 | Petäjävesi Jyväskylä |
(58 km/h) | ||
Luokka 8 / Nuoret 15-18 v 2 wd alle 1650 cc | ||||||
1 (36) | Niko Kalmi Janne Saarelainen |
11:32,8 | Vantaa Vantaa |
(67.6 km/h) | ||
2 (34) | Roope Suomalainen Petri Suomalainen |
+00:31,4 | Ummeljoki Ummeljoki |
(64.6 km/h) | ||
3 (31) | Juuso Tukiainen Juho Tukiainen |
+00:37,2 | Keuruu Keuruu |
(64.1 km/h) | ||
4 (35) | Joona Kamppila Arto Väätänen |
+01:09,8 | Orivesi Tampere |
(61.4 km/h) | ||
5 (38) | Tino Tanninen Jorma Keinonen |
+01:40,2 | Mänttä Mänttä |
(59 km/h) | ||
6 (42) | Juho Silvennoinen Teemu Silvennoinen |
+01:57,5 | Savonlinna Varkaus |
(57.8 km/h) | ||
7 (40) | Oona Kastren Hannu Lamminen |
+02:43,2 | Kokkola kontiolahti |
(54.7 km/h) | ||
Luokka 9 / Vakio ja n alle 1600 cc | ||||||
1 (48) | Juha-Pekka Perämäki Sini Ilvesaho |
11:26,3 | Virrat Virrat |
(68.2 km/h) | ||
2 (47) | Tuomo Vanhala Janne Palander |
+00:04,4 | Porvoo Porvoo |
(67.8 km/h) | ||
3 (45) | Juho Nykänen Matias Peippo |
+00:15,0 | Mänttä Helsinki |
(66.8 km/h) | ||
4 (46) | Santeri Kotamäki |
+00:20,1 | Saarijärvi |
(66.3 km/h) | ||
5 (50) | Jari Päivärinta Pasi Nikkilä |
+00:33,1 | Keuruu Keuruu |
(65.1 km/h) | ||
6 (49) | Jouni Ylennysmäki Arto Niininen |
+00:37,4 | Toivakka Puuppola |
(64.7 km/h) | ||
7 (54) | Tomi Jutila Tuukka Ulvila |
+00:42,2 | Jämsä Jyväskylä |
(64.3 km/h) | ||
8 (51) | Jussi Koskinen Riikka Hokkanen |
+01:22,5 | Ylöjärvi Jyväskylä |
(60.9 km/h) | ||
9 (61) | Tomi Mäkinen Riku Kasurinen |
+01:26,8 | Nokia Lempäälä |
(60.5 km/h) | ||
10 (59) | Marko Mäkelä Tapio Kotiranta |
+01:28,9 | Orivesi Juupajoki |
(60.4 km/h) | ||
11 (57) | Kimmo Koskinen Rami Lehtimaa |
+01:44,4 | Ylöjärvi Ylöjärvi |
(59.2 km/h) | ||
12 (53) | Timo Valkama Juha Lehtinen |
+03:32,1 | Kangasala Kämmenniemi |
(52.1 km/h) | ||
Luokka 10 / HR alle 1400 cc | ||||||
1 (68) | Kimmo Kurkinen Jouni Lampinen |
12:06,0 | Säynätsalo Jämsänkoski |
(64.5 km/h) | ||
2 (66) | Kai Pekka Pihlman Juho Muurainen |
+00:04,6 | Orivesi Jyväskylä |
(64.1 km/h) | ||
3 (64) | jukka melanen jaana lahtinen |
+00:19,5 | mänttä mänttä |
(62.8 km/h) | ||
4 (67) | mikko salo satu munkki |
+00:37,7 | isokyrö isokyrö |
(61.3 km/h) | ||
5 (62) | Veli-Pekka Muurainen Ahti Viitanen |
+04:07,3 | Jyväskylä Petäjävesi |
(48.1 km/h) | ||
Luokka 11 / HR alle 1650 cc | ||||||
1 (79) | Tuomas Kamila Joni Mäkinen |
10:45,2 | (72.6 km/h) | |||
2 (76) | Mika Hautaniemi Arto Ala-Kokkila |
+00:32,0 | Kuortane Kuortane |
(69.1 km/h) | ||
3 (77) | Toni Joensuu Kim Santala |
+00:34,6 | Juupajoki Juupajoki |
(68.9 km/h) | ||
4 (69) | JANI SIPILÄ PASI SAVILAHTI |
+00:48,5 | JÄMSÄ mänttä |
(67.5 km/h) | ||
5 (72) | janne Kastren Marko kangas |
+01:01,2 | Kokkola Kokkola |
(66.3 km/h) | ||
6 (71) | Joni Savonen Sami Mylläri |
+01:03,5 | Kokkola Ylistaro |
(66.1 km/h) | ||
7 (73) | Keijo Rantanen Juha Laine |
+01:50,4 | Ruovesi |
(62 km/h) | ||
8 (74) | Santtu Pajunpää Ari Rahkonen |
+02:04,4 | Lohtaja Ullava |
(60.9 km/h) | ||
Luokka 12 / HR alle 2050 cc | ||||||
1 (82) | Henri Tuomisto Jukka Rasi |
10:54,8 | Keuruu Jyväskylä |
(71.6 km/h) | ||
2 (84) | Olli Rämänen Juhani Hokkanen |
+00:12,1 | Jyväskylä Laukaa |
(70.3 km/h) | ||
3 (103) | Marko Makkonen Kari-Matti Ruhanen |
+00:12,4 | Vieremä Iisalmi |
(70.2 km/h) | ||
4 (80) | Juha Hartikainen Veli-pekka Hynynen |
+00:15,5 | Iisalmi Iisalmi |
(69.9 km/h) | ||
5 (90) | Santeri Mäkinen Severi Mäkinen |
+00:21,8 | Petäjävesi Petäjävesi |
(69.2 km/h) | ||
6 (87) | Tomi Kankaanpää Pauli Kankaanpää |
+00:28,4 | Seinäjoki Seinäjoki |
(68.5 km/h) | ||
7 (101) | Harri Mielityinen Hannu Oksanen |
+00:29,9 | Kiuruvesi |
(68.4 km/h) | ||
8 (95) | Samuel Uusitalo Mikael Uusitalo |
+00:35,1 | Tervajoki |
(67.9 km/h) | ||
9 (99) | Hannu Pietiläinen Ismo Pietiläinen |
+00:41,1 | Hankasalmi Jyväskylä |
(67.3 km/h) | ||
10 (60) | Teemu Yli-Rantala Asko Yli-Rantala |
+00:43,6 | Kuortane Kuortane |
(67 km/h) | ||
11 (86) | Tomi Riihimäki Tero Riihimäki |
+00:49,0 | Isokyrö Isokyrö |
(66.6 km/h) | ||
12 (94) | Petri Saari Janne Pitkänen |
+00:55,9 | Kuortane Kuortane |
(65.9 km/h) | ||
13 (92) | Ville Jalkanen Juha Hakala |
+01:01,1 | Hankasalmi Tampere |
(65.5 km/h) | ||
14 (97) | markus mäenpää harri poola |
+01:17,3 | kauhajoki laihia |
(63.9 km/h) | ||
15 (102) | Janne Räsänen Jaana Närhi |
+01:39,8 | Kajaani Kajaani |
(62.1 km/h) | ||
16 (98) | Erkko Koivurinne Arttu Keskinen |
+01:40,0 | Ylöjärvi Tampere |
(62.1 km/h) | ||
17 (81) | Tomi Tukiainen Tukiainen Mikko Pohjanharju |
+03:24,6 | Keuruu Keuruu |
(54.5 km/h) | ||
Luokka 13 / HR yli 2050 cc | ||||||
1 (110) | Jaakko Lavio Pekka Kuukka |
11:05,7 | Hassi Kääpälä |
(70.4 km/h) | ||
2 (123) | Sami Laurila Matias Vistinmäki |
+00:17,1 | Pedersöde Alahärmä |
(68.6 km/h) | ||
3 (108) | Janne Karkkula Severi Sarkkola |
+00:19,6 | Hauho Hauho |
(68.3 km/h) | ||
4 (128) | Pasi Kämäräinen Risto Kuonanoja |
+00:21,6 | Kiuruvesi Kiuruvesi |
(68.1 km/h) | ||
5 (115) | Lauri Salminen Sami Palomäki |
+00:24,7 | Suolahti Keuruu |
(67.8 km/h) | ||
6 (107) | Jussi Myllyntaus Juha Pelkonen |
+00:28,7 | Korpilahti Jyväskylä |
(67.4 km/h) | ||
7 (126) | Marko Noronen Jouni Noronen |
+00:35,1 | Jyväskylä Jyväskylä |
(66.9 km/h) | ||
8 (117) | mikael hannula kimmo peltola |
+00:36,0 | seinäjoki jurva |
(66.8 km/h) | ||
9 (119) | Mika Möller Aki Uuttera |
+00:36,3 | Jämsä Keuruu |
(66.7 km/h) | ||
10 (124) | tero winter mira lepistö |
+00:37,3 | seinäjoki seinäjoki |
(66.6 km/h) | ||
11 (130) | Ville Erving Pentti Erving |
+00:43,9 | Laihia Laihia |
(66 km/h) | ||
12 (106) | Aki Ala-Varvi Pasi Ala-Varvi |
+00:44,9 | Ilmajoki Ilmajoki |
(65.9 km/h) | ||
13 (129) | tomi malja mikko pehkonen |
+00:47,0 | juuka valtimo |
(65.7 km/h) | ||
14 (109) | Jari Muhonen Juuso Runnakko |
+00:54,4 | Kokkola Kokkola |
(65 km/h) | ||
15 (127) | Timo Jokinen Toni Siponen |
+00:55,9 | Okskulma Vaajakoski |
(64.9 km/h) | ||
16 (114) | Jarkko Huttunen Hannu Heinonen |
+00:59,3 | Iisalmi Iisalmi |
(64.6 km/h) | ||
17 (121) | Markku Nikkola Karri Hietakangas |
+01:13,7 | Kauhajoki Peräseinäjoki |
(63.3 km/h) | ||
18 (105) | Arto Malinen Kirsi Malinen |
+01:27,7 | Hirsilä Hirsilä |
(62.2 km/h) | ||
19 (120) | Joni Kohonen Severi Kohonen |
+01:30,9 | Mänttä Mänttä |
(61.9 km/h) | ||
20 (104) | Ari-petteri Pohjaniemi Joel Viiankorpi |
+01:49,5 | Lahti Jämsä |
(60.4 km/h) | ||
Luokka 14 / Senior 2 wd | ||||||
1 (135) | Kai Jäntti Hannu Mäki-Ikola |
11:04,2 | Siuro Ylihärmä |
(70.5 km/h) | ||
2 (132) | Juha Kaipainen Harri Parkkonen |
+00:27,1 | Laukaa Lievestuore |
(67.7 km/h) | ||
3 (141) | Pekka Ala-Nikkola Heikki Ala-Nikkola |
+00:42,0 | Seinäjoki Vantaa |
(66.3 km/h) | ||
4 (139) | Rauno Jaakkola Jani Jaakkola |
+01:40,0 | Joutsa Jyväskylä |
(61.3 km/h) | ||
5 (137) | Jorma Isotalo Jouni Aalto |
+02:28,4 | Espoo Nurmijärvi |
(57.6 km/h) | ||
6 (131) | Harras Lindroos Pekka Koponen |
+02:43,5 | Jämsä |
(56.6 km/h) | ||
Luokka 15 / Turbo 2wd cc ja polttoaine vapaa | ||||||
1 (145) | Jarno Puupponen Jani Hakanen |
11:28,8 | Palokka Muurame |
(68 km/h) | ||
2 (147) | Olli Jääskeläinen Sami Korhonen |
+00:19,5 | Nilsiä Siilinjärvi |
(66.1 km/h) | ||
3 (143) | Jari Saarikoski Jukka Västilä |
+00:20,6 | Kauhajoki Isojoki |
(66 km/h) | ||
Luokka 16 / Klassik 4wd alle 95 vm. / cc vapaa | ||||||
1 (148) | Hannu Wallinheimo Jouko Vaskelainen |
14:00,5 | Jyväskylä Jyväskylä |
(55.7 km/h) | ||
Luokka 17 / 4 wd vm. /cc vapaa | ||||||
1 (152) | Veli-Matti Saarelainen Minna Liiri |
10:28,3 | (74.5 km/h) | |||
2 (155) | Jukka Holtinkoski Jarmo Holtinkoski |
+00:02,5 | Hämeenlinna Oulu |
(74.3 km/h) | ||
3 (154) | Kalle Nyblom Jari Suontausta |
+00:43,1 | Nokia Nokia |
(69.7 km/h) | ||
4 (158) | Miikka Saari Petri Haapala |
+00:45,6 | Seinäjoki Ilmajoki |
(69.5 km/h) | ||
5 (153) | Timo Mäki-Ikola Ilkka Seppälä |
+00:46,5 | Ylihärmä Pirkkala |
(69.4 km/h) | ||
Luokka 18 / Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet | ||||||
1 (176) | Matias Oksanen Ari-Pekka Siekkinen |
10:49,4 | (72.1 km/h) | |||
2 (164) | Jari Viitasaari Timo Virtanen |
+00:39,6 | Urjala Urjala |
(67.9 km/h) | ||
3 (170) | Mirco Ilminen Veeti Toivola |
+00:46,3 | petäjävesi petäjävesi |
(67.3 km/h) | ||
4 (169) | Henri Taivalantti Kimmo Taivalantti |
+01:02,2 | Mikkeli Mikkeli |
(65.8 km/h) | ||
5 (162) | Kai Hukkanen Ilkka Manier |
+01:03,0 | Jyväskylä Keuruu |
(65.7 km/h) | ||
6 (165) | juhani kristian koski jarkko ruutiainen |
+01:07,1 | jurva jurva |
(65.4 km/h) | ||
7 (173) | Pasi Mäkinen Sami Talso |
+01:18,1 | Laihia Laihia |
(64.4 km/h) | ||
8 (163) | jani parkkonen esa puupponen |
+01:20,8 | Lievestuore ruuhimäki |
(64.1 km/h) | ||
9 (171) | Timo Ahonen Aki Ahonen |
+01:27,1 | Mänttä Mänttä |
(63.6 km/h) | ||
10 (172) | Ville Pulkkinen Veera Kovanen |
+01:29,9 | Mänttä Mänttä |
(63.3 km/h) | ||
11 (168) | Jani Karppi Tero Karppi |
+01:41,0 | Nilsiä Juankoski |
(62.4 km/h) |
0000 - aika 11:39,4
000 - 11:00,2
00 - 11:45,6
VIP - 11:13,7
0 - 9:20,8
EK2
0000 - 6:33,0
000 - 6:01,0
00 - 6:01,0
VIP - 6:12,0
0 - 5:06,0
EK3
0000 - 13:29,5
000 - 12:41,3
00 - 12:46,8
VIP - 12:01,8
0 - 10:07,6